Konstruktorzy „Orlika” Babiak na Otwartych Mistrzostwach Witkowa Modeli Halowych

0
130

Tradycyjnie na zakończenie ferii zimowych, w Witkowie, odbyły się tegoroczne zawody modeli halowych. Na zaproszenie tamtejszych modelarzy, młodzi modelarze z Babiaka wraz z instruktorem, Piotrem Kubiakiem, udali się na ten konkurs. W rywalizacji uczestniczyły drużyny z dwóch modelarni: GOKiBP „Orlik” Babiak i gospodarze, czyli GKM „Sokół” Witkowo – łącznie 9 zawodników, w tym 4 z Babiaka. Areną zmagań była hala sportowa przy Gimnazjum im. Adama Borysa.

Po przybyciu i zapoznaniu się z obiektem, przystąpiono do serii lotów treningowych. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach: styro – modele wykonane ze styropianu oraz rzutki – modele wykonane z balsy i styroduru. W obu chodzi o jak najdłuższy czas lotu.

Rozegrano po trzy kolejki lotów, a których najsłabszy czas został odrzucony. W kategorii styro pierwsze miejsce zajął Krystian Krzyżanowicz, drugie – Kacper Kaczorowski, a trzecie – Igor Szurgot – wszyscy zawodnicy z „Orlika” Babiak.

W kategorii rzutek pnajlepszy okazał się Mateusz Milarski z „Sokoła” Witkowo. Tuż za nim uplasował się Krystian Krzyżanowicz, a trzecie miejsce przypadło Kacprowi Kaczorowskiemu – obaj z „Orlika” Babiak.

Po podliczeniu wyników okazało się, że z rywalizacji zwycięsko wyszła drużyna „Orlika” Babiaka, pokonując gospodarzy.

Na zakończenie zawodów, ich organizatorzy, czyli kierownik modelarni „Sokół” Witkowo, Jacek Hejne, zastępca burmistrza Witkowa, Łukasz Scheffs i kierownik modelarni „Orlik” Babiak, Piotr Kubiak, pogratulowali osiągniętych wyników i wręczyli zwycięzcom puchary, nagrody i dyplomy.

Fundatorem nagród w kategorii styro był GOKiBP w Babiaku, puchary ufundowała prywatna osoba zaprzyjaźniona z modelarzami z Babiaka.

źródło i zdjęcia: „Orlik” Babiak

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here