[KONKURS] Wygraj „Ślady” z oryginalną dedykacją od Jakuba Małeckiego!

0
384

Mamy dla naszych Czytelników wyjątkową niespodziankę. Są nią trzy sztuki powieści Jakuba Małeckiego „Ślady”, która została nominowana do tegorocznej Nagrody Literackiej Nike. Otrzymaliśmy je od wydawnictwa Sine Qua Non. Nie są to jednak zwyczajne egzemplarze. Te, które zostały nam przekazane, opatrzone są własnoręczną dedykacją od autora, a każda z nich jest inna…

O czym są „Ślady”: „Koniec świata za każdym razem wygląda inaczej. Jest pędzącą kulą, błyskiem szkła, odgłosem pukania do drzwi. Czasami nadchodzi w huku. Czasami cicho krąży wokół stołu.
Tadeusz Markiewicz ginie na wojnie, ale nie umiera cały. Pada na ziemię z rozerwaną głową, aby od tej pory trwać w życiach innych. Jego daleka krewna, Bożena Czerska, zostaje po wojnie światowej sławy modelką i uciekając przed samą sobą, odciska ślad na każdym, kogo spotka. Jej ojciec, Ludwik, każdego dnia budzi się, nie wiedząc kim jest, a jednak próbuje być kimś. Kolejne życiorysy przeplatają się coraz gęściej, tworząc niepokojącą mozaikę radości, tęsknoty i strachu.
Wojna, miłość, szaleństwo i wspomnienia. Mordercy, kochankowie, ofiary i szaleńcy. Kryminaliści, muzykanci, żołnierze oraz gwiazdy ekranu. Ludzie z wielkimi marzeniami i przeszłością, o której chcieliby zapomnieć. Ci, którzy żyją tylko w połowie i ci, którzy chcą żyć wiele razy”.
Trzy egzemplarze powieści pragniemy przekazać naszym Czytelnikom. Wybierzemy ich spośród tych, którzy wezmą udział w naszym konkursie i skomentują zamieszczony na Facebooku post. Proponujemy, aby były to życzenia skierowane pod adresem Jakuba Małeckiego, związane z jego pracą twórczą, literacką przyszłością oraz zbliżającą się premierą nowej powieści pt. „Rdza”.

Czego zatem życzymy pisarzowi z Koła? Piszcie! Liczymy na ciekawe, kreatywne i oryginalne wpisy. Trzy komentarze zostaną nagrodzone! Prosimy o udostępnianie posta, aby Wasi znajomi też dowiedzieli się o konkursie. Potrwa on do wtorku, tj. 19 września, do godziny 20.00. W środę podamy szczęśliwych właścicieli książek.

Co prawda, w tym roku Jakubowi Małeckiemu nie udało się znaleźć w gronie ścisłych finalistów walczących o tegoroczną statuetkę Nike, ale nie wiadomo, co przyniesie przyszłość… Tymczasem premiera „Rdzy” już 27 września. Akcja powieści rozgrywa się w Chojnach pod Kołem i obejmuje okres od II wojny światowej do czasów współczesnych. To historia kobiety, która wrzucona w wir historii, od dziecka musi walczyć o przetrwanie, oraz jej wnuka, usiłującego odnaleźć się w życiu po wielkiej tragedii. Powieść można nabyć w księgarni empik.com.

Jeden z najważniejszych krytyków literackich, Piotr Bratkowski, napisał o „Rdzy”:
Brakowało wam polskiej powieści współczesnej, napisanej z naprawdę epickim rozmachem? Oto ona – rozgrywająca się dziś i przedwczoraj, porywająca „Rdza” autora kultowego już „Dygotu”.