Komunikaty ostrzegawcze na dworcu kolejowym

0
268

Dzięki staraniom funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kole przy współpracy z Dyrekcją Zakładów Linii Kolejowych w Poznaniu PKP Polskie Linie Kolejowe SA od początku marca na dworcu kolejowym w Kole wygłaszane są komunikaty ostrzegawcze dla osób podróżujących koleją.

Pandemia to czas wielu obostrzeń i utrudnień. Z uwagi na ograniczone możliwości bezpośrednich spotkań profilaktycznych czy też edukacyjnych, policjanci korzystają z alternatywnych form komunikowania się ze społeczeństwem i przekazują informacje dotyczące zachowania ostrożności podczas kontaktów z nieznajomymi.

Policjanci, chcąc ostrzec przed oszustami i złodziejami, nawiązali kontakt z dyrekcją Zakładów Linii Kolejowych w Poznaniu Polskie Linie Kolejowe SA. Przy jej współpracy opracowali komunikat informacyjny nadawany na dworcu kolejowym w Kole mający na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób podróżujących. Krótka treść tego komunikatu, wskazuje na zachowanie czujności i uniemożliwienie stania się ofiarą przestępstwa. Policjanci i kolejarze liczą, że taka prosta forma przekazu, przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa podróżnych.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole