Kolscy sportowcy i trenerzy odebrali gratulacje i nagrody za sukcesy i promocję miasta

0
355

Sukcesy kolskich sportowców od lat są powodem do dumy. To efekty ciężkiej pracy ich samych, jak również trenerów. Dlatego zgodnie z utrwalonym zwyczajem, każdego roku władze Koła przyznają nagrody pieniężne jako formę uhonorowania zawodników odnoszących sukcesy oraz ich trenerów. Wczoraj, podczas sesji lokalnego samorządu, liczne grono sportowców odebrało z rąk zastępcy burmistrza, przewodniczącego rady oraz przewodniczącej komisji oświaty stosowne gratyfikacje.

W ratuszu miejskim, wiceburmistrz Elżbieta Modrzejewska, przewodniczący Rady Miejskiej w Kole, Artur Szafrański oraz przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, Izabela Nuszkiewicz złożyli gratulacje za osiągnięte w 2017 roku wyniki sportowe oraz podziękowania za promocję miasta. Ich adresatami byli: Paweł Lenartowicz, Lilianna Podkańska, Joanna Sołtysiak, Tadeusz Łaszkiewicz, Mateusz Sztrauch, Patryk Sztrauch, Marta Zygmunt, Tomasz Brett, Martyna Klepczarek, Maria Wasielewska i Dominik Oksiak.  Podziękowania usłyszeli także dwaj trenerzy, których drużyny odniosły znaczących sukcesów w ubiegłym roku, Waldemar Pietrzak z Maratończyka Koło i Tomasz Brett z MLUKS-u Triathlon.

O przyznaniu nagród finansowych zdecydowała wiceburmistrz, po zapoznaniu się z opinią Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Kole. Sportowcy usłyszeli wiele ciepłych słów, a trenerzy przyznali, że drogą do sukcesu są pasja, praca i talent. W jego osiągnięciu pomagają natomiast obiekty sportowe, na których miłośnicy sportu mogą doskonalić swoją formę i umiejętności.

źródło i zdjęcie: Urząd Miejski w Kole