Katarzyna Hamiga wiceburmistrzem Kłodawy! Dziś też złożyła mandat kolskiej radnej!

0
1975
To pierwsza rezygnacja z mandatu w tej kadencji samorządowej na terenie powiatu kolskiego. Decyzję o jego złożeniu podjęła rajczyni Rady Miejskiej w Kole, Katarzyna Hamiga. Dziś rano podpisane przez nią oficjalne pismo trafiło do Biura Rady w Urzędzie Miejskim w Kole, na ręce przewodniczącego organu stanowiącego, Tomasza Sobolewskiego.
Przypomnijmy. Katarzyna Hamiga była jedną z sześciorga kandydatów do fotela burmistrza Koła w tegorocznych wyborach samorządowych. Zdobyła 1 658 głosów, co nie wystarczyło do tego, by brać udział w drugiej turze i walczyć o urząd włodarza. Zdobyła jednak wystarczające zaufanie społeczne, by sprawować funkcję miejskiej radnej, więc podczas sesji inauguracyjnej, 23 listopada, złożyła ślubowanie.
Zanim jednak wystartowała w wyborach, od 1 czerwca 2017 roku do 30 listopada 2018 roku pracowała na stanowisku dyrektora w Sądzie Rejonowym w Kole. Ostatniego dnia października została jednak z niego odwołana bez podania przyczyny.
Powodem rezygnacji z mandatu radnej jest praca i działalność społeczna, które nie pozwalają na łączenie tych funkcji. Katarzyna Hamiga, od dziś, czyli 4 grudnia br., jest bowiem wiceburmistrzem miasta i gminy Kłodawa. Moja rezygnacja z mandatu to skutek podjęcia pracy w kłodawskim samorządzie. Od nowo wybranego burmistrza miasta i gminy Kłodawa, Piotra Michalaka, otrzymałam propozycję objęcia stanowiska jego zastępcy, z czego ogromnie się cieszę. Wypełnianie swoich obowiązków w Kłodawie rozpoczęłam dziś, tj. 4 grudnia br. To dla mnie nowe wyzwanie i doświadczenie, a w pracę, która mnie czeka, zaangażuję całą swoją energię, siły i umiejętności, wykorzystując przy tym kompetencje i zdobyte dotychczas umiejętności, zgromadzone przez lata zatrudnienia w administracji – powiedziała nowa wiceburmistrz Kłodawy, Katarzyna Hamiga.