Nagrody w konkursie na logotyp i slogan gminy Koło wręczone!

0
295

Samorządowcy gminy Koło, w kwietniu br., ogłosili, a w lipcu rozstrzygnęli konkursy na slogan i logotyp gminy Koło. Były one skierowane do młodych mieszkaniowców gminy oraz ich rodzin.

Czytaj także: Gmina Koło ogłasza dwa konkursy!

Na zaproszenie do artystycznej rywalizacji odpowiedziało 29 uczniów szkół podstawowych, których organem prowadzącym jest gmina Koło. Nadesłane prace okazały się bardzo interesujące, a komisja z przewodniczącym Radosławem Małeckim miała na celu wybrać najlepsze prace. Jak się okazało, najciekawszy znak graficzny zaprojektował 12-letni Mateusz Wojciechowski, uczeń Szkoły Podstawowej w Kiełczewie Smużnym Pierwszym, a najlepszy slogan gminy Koło stworzył jego 9-letni brat Szymon, uczeń tej samej szkoły.

Czytaj także: Logotyp i slogan gminy Koło wybrane!

Podczas wrześniowej sesji miała miejsce miła uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom oraz podziękowań uczestnikom. Zanim jednak to się stało, przewodniczący komisji przyznał, że poziom konkursu był bardzo wysoki. – Mieliśmy duże problemy, by wybrać najlepsze prace. Przy okazji chciałbym rozwiać wątpliwości, a jednocześnie poinformować, że nie wiedzieliśmy, iż w konkursie na logo i slogan wygrali bracia. Na etapie oceny prac i wyboru zwycięzcy nie znaliśmy bowiem nazwisk autorów, gdyż były one zaszyfrowane. Dopiero po wskazaniu zwycięzców dowiedzieliśmy się, kto wykonał prace i że zwyciężyło rodzeństwo powiedział radny Radosław Małecki. Ogłaszając konkurs chcieliśmy, aby w opracowanie grafiki i hasła włączyły się całe rodziny, czując przynależność do naszej gminy. Informacje zawarte w logo, zarówno symbolika jak i kolorystyka, bardzo nam się spodobały. Widać z nich było, że nasza gmina jest nowoczesna, naturalna i rolnicza. Jesteśmy dumni z logo i tego, że stworzyli je nasi mieszkańcy. Mogliśmy opracowanie zlecić profesjonalnej firmie, ale chcieliśmy, by ta grafika wypłynęła od mieszkańców i było w niej dużo serca. Myślę, że tak się stało dodał Radosław Małecki.

Na koniec wójt Mariusz Rybczyński, sekretarz Żaneta Siwińska oraz wiceprzewodnicząca rady Wanda Mielczarek wręczyli podziękowania oraz gadżety opatrzone nowym logotypem gminy jurorom, którymi – oprócz radnego Małeckiego – byli także Michalina Kujawa – kierownik CUW gminy Koło, Radomir Piorun – radny Powiatu Kolskiego i jednocześnie dyrektor MDK-u w Kole oraz Bożena Gronert-Ubych – specjalista ds. PR i organizacji imprez w kolskim domu kultury.