Kamil Jaroszewski już planuje kolejną wyprawę „Z pasją po zdrowie Sandry”

0
174

Kamil Jaroszewski z Babiaka 2 maja br. odbył charytatywną wyprawę pod hasłem „Z pasją po zdrowie Sandry”. Przejechał 370 km z Koła do Szczecina, by pomóc 23-latce z Grzegorzewa, która zmaga się ze stwardnieniem rozsianym.

Czytaj także: Tym razem Kamil pojedzie „Z pasją po zdrowie Sandry”

Kamil przyspieszył swoją wyprawę. Wystartował dziś, tuż po 5.00!

Po powrocie o wyprawie opowiedział w ratuszu w towarzystwie Sandry oraz burmistrza Koła Krzysztofa Witkowskiego, któremu – podobnie jak innym pracownikom Urzędu Miejskiego w Kole, szczególnie Katarzynie Wojtysiak – podziękował za pomoc w przygotowaniu wyjazdu, którego poszczególne etapy relacjonował w mediach społecznościowych. – Pogoda była wyjątkowo niesprzyjająca, deszcz towarzyszył mi do samego Gniezna. Gdyby nie nieodparta chęć pokonania trasy dla Sandry, zrezygnowałbym z tego wyjazdu przez niepogodę i sprawy rodzinne. Ale skoro obiecałem, musiałem dopiąć celu. Najtrudniejszy odcinek jazdy miałem między 300. a 350. kilometrem, kiedy zmęczenie bardzo dało się we znaki. Robiłem sobie przerwy, ale musiałem dojechać. W trudnych chwilach myślami byłem w Szczecinie – powiedział Kamil, a Sandra podziękowała mu za podjęty dla niej wysiłek. – Dzięki takim gestom, jaki wykonał w moim kierunku Kamil, odzyskuję nadzieję i chcę walczyć o lepsze jutro powiedziała Sandra, która dzięki wyprawie Kamila otrzymała serię 10 specjalistycznych masaży za kwotę 1.000 zł, a firma z Radomia wpłaciła na jej konto 700 złotych w nagrodę za przejechane przez rowerzystę kilometry.

Kamil planuje już kolejną wyprawę, która będzie dużo dłuższa. Ma potrwać 15-20 dni, a celem jest pokonanie 1.500 – 2.000 km. Rozpocznie się 28 czerwca. Kamil wyruszy z Zębu i przez Zakopane pojedzie wzdłuż Wisły nad morze do Trójmiasta i na Hel. – Wtedy już nie zatrzymają mnie nawet deszcze. Żyję czerwcową akcją, i mam nadzieję, że doświadczenie, pasja i optymizm pozwolą mi skutecznie kręcić kilometry zapewnił, dodając, że podobnie jak rok temu, za każdy przejechany przez niego kilometr firma Wood-Mizer wpłaci na konto Sandry 1 złoty. Burmistrz Koła Krzysztof Witkowski dodał natomiast, że z wielką radością będzie wspierał także tę akcję. Podziękował Kamilowi za jego pozytywne działania i życzył powodzenia w realizacji kolejnych.

Poniżej galeria zdjęć z konferencji w ratuszu.