Joanna Sołtysiak odniosła kolejny sukces

0
861
IMG_2173

Joanna Sołtysiak odniosła kolejny sukces. Dwa tygodnie temu donosiliśmy o zwycięstwie kolanki w Mistrzostwach Polski w Triathlonie na dystansie 1/2 Ironmana, a dziś mamy kolejną świetną wiadomość. Otóż, w minioną niedzielę, 14 lipca br., Joanna po raz pierwszy w życiu wystartowała w zawodach na dystansie pełnego Ironmana, składających się z 3,8 km pływania, 180 km jazdy rowerem oraz 42,2 km biegu. Zawody odbyły się w urokliwej hiszpańskiej miejscowości Vitoria-Gasteiz.

W debiucie na tym dystansie Joanna osiągnęła trzeci najlepszy wynik w Polsce wśród kobiet i zajęła 4. miejsce w klasyfikacji ogólnej kobiet. Uzyskany wynik to 9 godzin i 19 minut. W zawodach wystartowały utytułowane triathlonistki z całego świata, wiec tym bardziej rezultat ten jest powodem do zadowolenia i pozwala z optymizmem patrzeć na przyszłe starty.

Zawody, które odbyły się w Hiszpanii, wchodzą w skład prestiżowej serii z cyklu Ironman. Ich organizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Trasy były bardzo urokliwe, urozmaicone i prowadziły przez ciekawe zakątki kraju Basków. Najciekawsza była trasa biegowa, która przebiegała ulicami Vitorii. Na trasie zawodnicy spotykali się z niesamowitym dopingiem kibiców.

źródło i zdjęcia: Joanna Sołtysiak

O sukcesie Joanny Sołtysiak sprzed 2 tygodni czytaj TUTAJ