Jeśli nie w świątyni, to gdzie i jak pobłogosławić pokarmy?

0
87

W tym roku, z uwagi na pandemię, święcenie pokarmów w diecezji włocławskiej, zgodnie z dekretem biskupa Wiesława Meringa odbywało się tylko przed świątyniami w reżimie sanitarnym. Nie wszyscy chętni mogli jednak z tego skorzystać, dlatego istnieje inna możliwość, by przed wielkanocnym śniadaniem pobłogosławić pokarmy.

Czytaj także: Biskup włocławski wydał dekret o obchodach świąt Wielkiej Nocy. Święcenie pokarmów jedynie na zewnątrz kościołów

Jeżeli takiego błogosławieństwa nie będzie można zorganizować lub wierni nie zdecydują się w nim uczestniczyć, należy zachęcić do tego, aby przed śniadaniem wielkanocnym w gronie rodzinnym uroczyście pobłogosławić pokarmy. Przed śniadaniem niedzielnym ojciec, matka lub inna osoba dorosła powinna odmówić modlitwę błogosławieństwa pokarmów i jeśli jest woda święcona w domu je poświęcić” – czytamy na stronie diecezji włocławskiej.

Pełna treść modlitwy dostępna jest na stronie: https://www.diecezja.wloclawek.pl/pl,news2,swiecenie_pokarmow_w_wielka_sobote_przy_zachowaniu_rygoru_sanitarnego,1737.html#tresc_strony

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here