Wrząca Wielka gościła uczestników Święta Plonów w gminie Koło [FOTO]

0
538
IMG_6255

Wrząca Wielka podejmowała uczestników Święta Plonów w gminie Koło. Celebrowanie zakończenia żniw rozpoczęło się zbiórką i przemarszem pocztów sztandarowych. Kolejnym punktem było odegranie hymnu państwowego, a następnie starostowie dożynek przekazali bochen chleba wójtowi Mariuszowi Rybczyńskiemu. Potem wszyscy zgromadzeni na placu przed szkołą uczestniczyli we mszy świętej dziękczynnej, a w dalszej kolejności wysłuchali słów skierowanych do rolników i mieszkańców wsi wygłoszonych przez wójta i zaproszonych gości, wśród których byli m.in. wicestarosta kolski, Sylwester Chęciński i poseł na Sejm RP, Leszek Galemba.

Ważnym tradycyjnym elementem święta było dzielenie się owocem zbiorów, czyli świeżym chlebem wypieczonym z tegorocznej mąki. Do kosztowania wypieku zachęcali włodarz oraz starostowie dożynek.

Drugą odsłoną uroczystości we Wrzącej Wielkiej była część artystyczna. Najpierw zebrani podziwiali dziecięce występy, potem posłuchali pieśni w wykonaniu Kiełczewianek, a następnie koncertu Orkiestry Dętej z Wrzącej Wielkiej.

Wieczorem uczestników dożynek bawił zespół Jorrgus, a całość zwieńczyła zabawa taneczna z zespołem Akord.

Gdy na scenie trwały prezentacje, najmłodsi mogli hasać w parku rozrywki, a dorośli mogli korzystać z tego, co proponowały stoiska gastronomiczne oraz wystawowe zorganizowane przez instytucje i organizacje działające na rzecz rolnictwa.

Poniżej galeria zdjęć z dożynek we Wrzącej Wielkiej.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here