Biskup włocławski wydał dekret o obchodach świąt Wielkiej Nocy. Święcenie pokarmów jedynie na zewnątrz kościołów

0
163

Biskup włocławski Wiesław Mering wydał dekret o obchodach Świąt Wielkanocnych w diecezji włocławskiej. W dokumencie określił zasady celebracji poszczególnych dni Wielkiego Tygodnia. Na podstawie decyzji watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów oraz wskazań Komisji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP dostosował przebieg liturgii i obrzędów do nadzwyczajnej sytuacji, jaką jest epidemia.

Nabożeństwa będą miały uboższy przebieg. Odprawiane będą przy udziale wiernych zgodnie z obowiązującymi limitami, czyli 1 osoba na 20 mkw., przy zachowaniu odstępu nie mniejszego niż 1,5 m. Będzie można indywidualnie nawiedzać Grób Pański. Tradycyjne święcenie pokarmów w Wielką Sobotę, jeśli będzie organizowane, będzie mogło odbyć się jedynie na zewnątrz kościoła, przy zachowaniu norm sanitarnych. Jeżeli istnieje lokalny zwyczaj błogosławieństwa pokarmów w oddalonych od kościoła parafialnego wioskach, można będzie przeprowadzić ten obrzęd w godnym miejscu z zachowaniem norm sanitarnych. Nie będzie obmycia nóg w Wielki Czwartek, ani tradycyjnych straży przy Grobie Pańskim. Nie będzie procesji rezurekcyjnej.
Treść dekretu: Kliknij TUTAJ

źródło: diecezja.wlocławek.pl

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here