Jacek Hugo-Bader był gościem biblioteki w Kole

0
91

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole gościła Jacka Hugo-Badera. Spotkanie, które odbyło się 15 grudnia 2017, prowadziła Katarzyna Janiszewska. Na widowni obecni byli wielbiciele twórczości zaproszonego gościa, wśród nich członkowie kolskich Dyskusyjnych Klubów Książki.

Jacek Hugo-Bader to reporter, specjalista od Rosji. Urodził się 9 marca 1957 roku w Sochaczewie. Z wykształcenia jest pedagogiem, ale przede wszystkim jednym z najbardziej cenionych w Polsce reporterów zajmujących się krajami byłego ZSRR. W sumie spędził tam cztery lata. Azję Środkową, pustynię Gobi, Chiny i Tybet przejechał na rowerze. Kajakiem przepłynął jezioro Bajkał.

Jacek Hugo-Bader jest autorem m.in. „W rajskiej dolinie wśród zielska”, Prószyński i S-ka, Warszawa 2002; „Białej gorączki”, Czarne, Wołowiec 2009; „Dzienników kołymskich”, Czarne, Wołowiec 2011; „Długiego filmu o miłości. Powrót na Broad Peak”, Kraków, Znak, 2014; „Skuchy” Wydawnictwo Czarne, Wołowiec 2016.

Dwukrotnie, w 1999 i 2003 roku, nagrodzony Grand Press,. Był nominowany do Nagrody Literackiej Nike w 2003 i 2017 roku oraz do Nagrody Literackiej Gdynia 2010. W 2010 roku otrzymał Nagrodę Bursztynowego Motyla.

źródło i zdjęcia: PiMBP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here