II edycja ogólnopolskiego konkursu rozstrzygnięta [FOTO]

0
218

Zakończyła się II edycja ogólnopolskiego konkursu „Moja opowieść o świętym Mikołaju”, którego organizatorami był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Mikołaja w Kole wraz z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Kole.

Na adres organizatorów wpłynęło 38 prac. Jury powołane przez organizatorów konkursu w składzie: przewodnicząca, Krystyna Wasilewska, oraz członkinie: Anna Jachnik, Aleksandra Kowalska i Anna Pietruszka, przyznało nagrody. W kategorii klas 1-3 szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Julia Kujawa, drugie – Natalia Rosiak, a trzecie – Weronika Kucharska.

W kategorii klas 4-6 szkół podstawowych najwieksze uznanie zdobyła praca Aleksandry Koniarczyk. Drugą nagrodę jury przyznało Marii Jaskólskiej, a trzecią – Janowi Dalentce.

Wśród prac nadesłanych przez uczniów klas 7 szkół podstawowych oraz gimnazjów najbardziej podobała się tworczość Bartosza Mikołajczewskiego, który odebrał Nagrodę Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „Przyjaciele Świętego Mikołaja”, oraz Magdaleny Jabłońskiej. Drugie miejsce zajęła Maja Polaszek, a trzecie – Aleksandra Żądło.

W kategorii dorosłych Nagrodę Starosty Kolskiego otrzymała Grażyna Gołdych, a Nagrodą Wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole uhonorowana została Izabela Michta. Wyróżnienie w postaci drugiego miejsca przypadło natomiast Joannie Kwiatkowskiej.

Dziś w siedzibie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole odbyło się oficjalne podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród. Wraz z uczestnikami literackiej rywalizacji wzięli w niej udział m.in. Naczelnik Wydziału Promocji, Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego, Zenon Wasiak, gdyż Starostwo Kolskie objęło wydarzenie patronatem oraz prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „Przyjaciele Świętego Mikołaja”, Aneta Brdyś.

.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here