Czytali utwory Olgi Tokarczuk

0
120
czytanie-olgi-tokarczuk-10 12-71

Dziś, tj. 10 grudnia, przypada rocznica śmierci Alfreda Nobla. Tradycyjnie właśnie tego dnia ma miejsce kulminacja Tygodnia Noblowskiego. I to właśnie dziś literacką Nagrodę Nobla za rok 2018 odbierze Olga Tokarczuk.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole postanowiła uczcić to wydarzenie akcją głośnego czytania, w którą włączyli się młodzież Liceum Ogólnokształcącego w Kole, burmistrz Koła Krzysztof Witkowski i sekretarz Powiatu Kolskiego Artur Szafrański.

Podczas spotkania odczytano wstęp do „Lalki i perły” – inspirującą, osobistą interpretację „Lalki” Bolesława Prusa, najważniejszej polskiej powieści XIX w., fragmenty „Prawieku i innych czasów”, jednej z najpoczytniejszych i najgłośniejszych współczesnych polskich powieści, przełożonej na ponad dwadzieścia języków oraz „Zagubioną duszę” – poruszające opowiadanie o czekaniu, cierpliwości i ważności, ale też pierwszą książkę Olgi Tokarczuk, która mówi nie tylko słowami, ale i obrazami Joanny Concejo.

źródło i zdjęcia: PiMBP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here