Festyn z okazji Dnia Dziecka w Babiaku [FOTO]

0
386
DSC
DSC

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Babiaku odbył się przy pięknej, słonecznej pogodzie. Plac przy szkole podstawowej zapełnił się milusińskimi oraz ich rodzicami i dziadkami, którzy przyszli, by miło spędzić czas. A trzeba przyznać, mieli w czym wybierać. Czekało na nich wiele atrakcji.

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Babiaku. Co przygotowali organizatorzy?

Pokaźny, większy niż rok temu park rozrywki zapraszał na zjeżdżalnie i do chowania się w dmuchanych budowlach. Animatorzy dbali, by dzieci się ruszały w rytm muzyki. Tradycyjnie nie brakło występów tanecznych i wokalnych, które były gromko oklaskiwane przez publiczność. Dla miłośników modelarstwa był też pokaz umiejętności gminnych konstruktorów.

O atrakcje zadbali również mundurowi. Druhowie OSP Brdów i Babiak prezentowali, jak należy udzielać pierwszej pomocy, a policjanci pokazali policyjny sprzęt i umundurowanie. Oczywiście, nie zabrakło Pyrka, który dzielnie pozował do zdjęć i witał się ze wszystkimi dziećmi. Obok przy stanowisku o pomoc medyczną mogły poprosić pluszaki, by już zdrowe, wraz z kilkuletnimi opiekunami, pójść zrobić sobie wesołe zdjęcie w fotobudce.

Zanim jednak uczestnicy docierali na plac pełen atrakcji, witani byli przez wójta gminy Babiak Wojciecha Chojnowskiego oraz sołtysa Babiaka Pawła Drapińskiego, którzy rozdawali talony na lody.

A wszystko to rejestrowane z lotu ptaka przez dron, obsługiwany przez opiekuna modelarzy, Piotra Kubiaka.

Organizatorami festynu byli Stowarzyszenie babiak21, GOKiBP w Babiaku, sołtys i rada sołecka Babiaka, Samorządowe Przedszkole w Babiaku oraz rady rodziców przedszkola i szkoły. Wydarzenie zostało przeprowadzone w ramach projektu dofinansowanego ze środków budżetu gminy Babiak.

Poniżej galeria zdjęć z wczorajszej zabawy w Babiaku. Zapraszamy do obejrzenia.

Czytaj także o innych festynach w gminie Babiak!