Festyn z okazji Dnia Dziecka w Babiaku [FOTO]

0
189
DSC
DSC

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Babiaku odbył się przy pięknej, słonecznej pogodzie. Plac przy szkole podstawowej zapełnił się milusińskimi oraz ich rodzicami i dziadkami, którzy przyszli, by miło spędzić czas. A trzeba przyznać, mieli w czym wybierać. Czekało na nich wiele atrakcji.

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Babiaku. Co przygotowali organizatorzy?

Pokaźny, większy niż rok temu park rozrywki zapraszał na zjeżdżalnie i do chowania się w dmuchanych budowlach. Animatorzy dbali, by dzieci się ruszały w rytm muzyki. Tradycyjnie nie brakło występów tanecznych i wokalnych, które były gromko oklaskiwane przez publiczność. Dla miłośników modelarstwa był też pokaz umiejętności gminnych konstruktorów.

O atrakcje zadbali również mundurowi. Druhowie OSP Brdów i Babiak prezentowali, jak należy udzielać pierwszej pomocy, a policjanci pokazali policyjny sprzęt i umundurowanie. Oczywiście, nie zabrakło Pyrka, który dzielnie pozował do zdjęć i witał się ze wszystkimi dziećmi. Obok przy stanowisku o pomoc medyczną mogły poprosić pluszaki, by już zdrowe, wraz z kilkuletnimi opiekunami, pójść zrobić sobie wesołe zdjęcie w fotobudce.

Zanim jednak uczestnicy docierali na plac pełen atrakcji, witani byli przez wójta gminy Babiak Wojciecha Chojnowskiego oraz sołtysa Babiaka Pawła Drapińskiego, którzy rozdawali talony na lody.

A wszystko to rejestrowane z lotu ptaka przez dron, obsługiwany przez opiekuna modelarzy, Piotra Kubiaka.

Organizatorami festynu byli Stowarzyszenie babiak21, GOKiBP w Babiaku, sołtys i rada sołecka Babiaka, Samorządowe Przedszkole w Babiaku oraz rady rodziców przedszkola i szkoły. Wydarzenie zostało przeprowadzone w ramach projektu dofinansowanego ze środków budżetu gminy Babiak.

Poniżej galeria zdjęć z wczorajszej zabawy w Babiaku. Zapraszamy do obejrzenia.

Czytaj także o innych festynach w gminie Babiak!

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here