Czy Koło i Sighnaghi będą partnerami?

0
80
list
list

Koło i Sighnaghi w Gruzji będą partnerami? Wszystko na to wskazuje po podpisaniu listu intencyjnego. Dokument sygnowano w obecności wielu znamienitych gości, m. in. ambasadorów Gruzji i Kazachstanu.
Gmina Koło, województwo wielkopolskie, Polska i miasto Sighnaghi, region Kakheti, Gruzja, w przekonaniu, że międzynarodowe kontakty i współpraca zapewniają dobre warunki do promocji, wymiany pozytywnych praktyk i doświadczeń między oboma miastami, zamierzają zawrzeć umowę o przyjaznej współpracy partnerskiej w przyszłość zatwierdzoną przez odpowiednie władze lokalne obu miast. Ten list intencyjny, którego treść została wcześniej uzgodniona między stronami ma na celu, w oparciu o tradycyjne wielowiekowe więzi przyjaźni między Rzeczpospolitą Polską a Gruzją, nawiązanie i rozwijanie współpracy między Kołem a Sighnaghi” – tak brzmi treść dokumentu.
P
rzedmiotem wspólnych działań i wymiany doświadczeń miałyby być m. in. zarządzanie miastem, edukacja i kultura, turystyka i agroturystyka, promocja gospodarcza i biznesowa, sport, wymiana młodzieży, między instytucjami publicznymi a organizacjami pozarządowymi, ochrona środowiska naturalnego i ochrona zdrowia publicznego.

Czy Koło i Sighnaghi będą partnerami? Co dalej?

List intencyjny został podpisany w dwóch identycznych egzemplarzach, każdy w języku gruzińskim, polskim i angielskim. Jest pierwszym krokiem do podpisania umowy o współpracy międzynarodowej. Jej sygnowanie możliwe będzie po uzyskaniu zgody Rady Miejskiej w Kole. Jej przewodniczący planuje wprowadzenie stosownej uchwały do programu sierpniowej sesji. Gruzini wspominali o jesiennej rewizycie.

źródło i zdjęcia: Urząd Miejski w Kole

O wizycie gruzińskiej delegacji w Kole więcej przeczytasz TUTAJ

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here