Festyn rodzinny pod hasłem „Z profilaktyką po zdrowie”

0
320
img
img

Festyn rodzinny pod hasłem „Z profilaktyką po zdrowie” odbył się w Kole. Dorośli mogli bezpłatnie poddać się badaniu w kierunku osteoporozy oraz zbadać słuch, a milusińscy mieli dobrze zorganizowany czas.

Festyn rodzinny… dla całych rodzin!

Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole do udziału w dwudniowym festynie „Z profilaktyką po zdrowie” zaprosił całe rodziny. Wśród propozycji znalazły się balonowe fantazje, zabawy i konkursy z elementami profilaktyki, tworzenie znaczka pocztowego pod hasłem „Mój sposób na nudę”, malowanie kredą, malowanie twarzy i tworzenie biżuterii z koralików. Uczestnicy otrzymali upominki i słodki poczęstunek. Podczas trwania festynu działał punkt konsultacyjny, w których dyżurowali specjalista ds. przeciwdziałania przemocy, psycholog, radca prawny i specjalista terapii uzależnień.

Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie swoje działania podjął w ramach Międzynarodowego Dnia Rodzin i koordynowanej w Kole kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” – „Chce mi się chcieć! – czyli o przeciwdziałaniu wyuczonej bezradności”. Celami kampanii są i. in. wzbudzenie wśród uczniów motywacji do działania i osiągania celów, edukacja w obszarze samopoznania w zakresie talentów, zainteresowań, pasji, ograniczenie podejmowania przez dzieci i młodzież zachowań ryzykownych i kształtowanie umiejętności dostrzegania własnych zalet oraz ograniczeń.

Ponadto podczas festynu propagowano programy na co dzień realizowane przez MOPiPR.

źródło i zdjęcia: MOPiPR w Kole, Urząd Miejski w Kole

O innych festynach – czytaj TUTAJ


źródło i zdjęcia: MOPiPR w Kole, Urząd Miejski w Kole

O innych festynach – czytaj TUTAJ