Festyn rodzinny pod hasłem „Z profilaktyką po zdrowie”

0
254
img
img

Festyn rodzinny pod hasłem „Z profilaktyką po zdrowie” odbył się w Kole. Dorośli mogli bezpłatnie poddać się badaniu w kierunku osteoporozy oraz zbadać słuch, a milusińscy mieli dobrze zorganizowany czas.

Festyn rodzinny… dla całych rodzin!

Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole do udziału w dwudniowym festynie „Z profilaktyką po zdrowie” zaprosił całe rodziny. Wśród propozycji znalazły się balonowe fantazje, zabawy i konkursy z elementami profilaktyki, tworzenie znaczka pocztowego pod hasłem „Mój sposób na nudę”, malowanie kredą, malowanie twarzy i tworzenie biżuterii z koralików. Uczestnicy otrzymali upominki i słodki poczęstunek. Podczas trwania festynu działał punkt konsultacyjny, w których dyżurowali specjalista ds. przeciwdziałania przemocy, psycholog, radca prawny i specjalista terapii uzależnień.

Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie swoje działania podjął w ramach Międzynarodowego Dnia Rodzin i koordynowanej w Kole kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” – „Chce mi się chcieć! – czyli o przeciwdziałaniu wyuczonej bezradności”. Celami kampanii są i. in. wzbudzenie wśród uczniów motywacji do działania i osiągania celów, edukacja w obszarze samopoznania w zakresie talentów, zainteresowań, pasji, ograniczenie podejmowania przez dzieci i młodzież zachowań ryzykownych i kształtowanie umiejętności dostrzegania własnych zalet oraz ograniczeń.

Ponadto podczas festynu propagowano programy na co dzień realizowane przez MOPiPR.

źródło i zdjęcia: MOPiPR w Kole, Urząd Miejski w Kole

O innych festynach – czytaj TUTAJ


źródło i zdjęcia: MOPiPR w Kole, Urząd Miejski w Kole

O innych festynach – czytaj TUTAJ

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here