Dzień Dąbia. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych [WIDEO]

0
687

Dzień Dąbia. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych

Zabawa plenerowa, która trwała do późnych godzin nocnych, zakończyła tegoroczny Dzień Dąbia. Mieszkańcy świetnie się bawili, ale zanim porwała ich muzyka, dopingowali swoich faworytów podczas gminnych zawodów sportowo-pożarniczych oraz podziwiali występujących na scenie.
Tegoroczny Dzień Dąbia rozpoczął się gminnymi zawodami sportowo-pożarniczymi. 9 jednostek OSP oraz trzy drużyny młodzieżowe sprawdziły swoje umiejętności w musztrze, biegu sztafetowym oraz zadaniu bojowym. Z rywalizacji zwycięsko wyszło OSP Rośle. Tuż za nim znaleźli się druhowie z Karszewa, a w dalszej kolejności – Chruścina. Na czwartym miejscu uplasowali się ochotnicy z Dąbia, na piątym – Rzuchowa, szóstym – Domanina, siódmym – Chełmna, ósmym – Cichmiany, a dziewiątym – Lisic.
Po strażackich emocjach oraz wręczeniu nagród i pucharów przyszedł czas na oficjalne otwarcie imprezy oraz występy sceniczne. Przed publicznością zaprezentowała się gminna orkiestra dęta, dzieci i młodzież oraz zespół ludowy „Nadnerzanki”. Były także pokazy karate i kickboxingu oraz mistrza armwrestlingu Maćka Gralaka. Po nich chętni do rywalizacji panowie mieli okazję sprawdzić swoje mięśnie w pojedynkach między sobą.
Gminny festyn nie mógł obyć się bez muzyki. Przed i w przerwach między występami gwiazd – Andreasa oraz zespołu Focus – do tańca grał duet el Project.
Poniżej dwie galerie zdjęć oraz materiał wideo obrazujący, jak mieszkańcy gminy Dąbie bawili się w minioną niedzielę. Zapraszamy do obejrzenia!