Dwubój sportowo-obronny LOK-u „Kolska Starówka” na pożegnanie lata

0
124

Dwubojem sportowym, zorganizowanym dla młodych mieszkańców miasta, Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” w Kole pożegnał tegoroczne lato.
W piątkowe popołudnie, 22 września br., w ośrodku Ligi Obrony Kraju, odbyła się ostatnia impreza sezonu. Był nią dwubój sportowo-obronny. Na strzelnicy w LOK-u stawiło się ponad 20 osób. Na wstępie zawodów kierownik klubu przypomniał wszystkim o zachowaniu bezpieczeństwa podczas trwania konkurencji, poinstruował o sposobie użycia broni i oddania celnego strzału do tarczy, a także o wzmożonej uwadze podczas rzutów granatem F-1 do celu. Prowadzący zawody Andrzej Kowalski, jak zwykle, zwracał uwagę na zachowanie zawodników.
Każdy z zawodników oddał po 8 strzałów z pneumatyka kpn 4,5 mm do tarczy z odległości 10 metrów od stanowiska strzeleckiego, a także wykonał rzuty sześcioma granatami do starej opony z odległości 5 metrów. W strzelaniu, w kategorii, dziewcząt zwyciężyła Kinga Tyburek przed Klaudią Kwiatkowską i Martą Wasilewską. Czwarta była Zosia Lamprycht, a za nią uplasowała się Kinga Kwiatkowska.
Wśród chłopców zwyciężył Jakub Kaszuba przed bratem, Patrykiem. Trzeci był Igor Żerko, czwarty – Emanuel Szadkowski, natomiast piąty – Filip Skoczyłas. W rzucie granatem klasyfikacja wyglądała tak samo, jak w strzelaniu z pneumatyka. Jedyny Jakub Kaszuba uzyskał lepszy wynik w rzutach granatami. Miał aż 6 trafień.
Na zakończenie zawodów planowano ognisko z pieczeniem kiełbasek, ale w zamian zaproszono wszystkich uczestników dwuboju, wraz z opiekunami, do klubowej świetlicy na ciepłe kiełbaski.
Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” w Kole już teraz zaprasza dzieci i młodzież z Koła na kolejne nie mniej atrakcyjne zawody, imprezy sportowe oraz zajęcia świetlicowe, które planuje zorganizować tej jesieni.
źródło i zdjęcia: Ryszard Borysiewicz

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here