Dwubój sportowo-obronny LOK-u „Kolska Starówka” na pożegnanie lata

0
259
Dwubojem sportowym, zorganizowanym dla młodych mieszkańców miasta, Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” w Kole pożegnał tegoroczne lato.
W piątkowe popołudnie, 22 września br., w ośrodku Ligi Obrony Kraju, odbyła się ostatnia impreza sezonu. Był nią dwubój sportowo-obronny. Na strzelnicy w LOK-u stawiło się ponad 20 osób. Na wstępie zawodów kierownik klubu przypomniał wszystkim o zachowaniu bezpieczeństwa podczas trwania konkurencji, poinstruował o sposobie użycia broni i oddania celnego strzału do tarczy, a także o wzmożonej uwadze podczas rzutów granatem F-1 do celu. Prowadzący zawody Andrzej Kowalski, jak zwykle, zwracał uwagę na zachowanie zawodników.
Każdy z zawodników oddał po 8 strzałów z pneumatyka kpn 4,5 mm do tarczy z odległości 10 metrów od stanowiska strzeleckiego, a także wykonał rzuty sześcioma granatami do starej opony z odległości 5 metrów. W strzelaniu, w kategorii, dziewcząt zwyciężyła Kinga Tyburek przed Klaudią Kwiatkowską i Martą Wasilewską. Czwarta była Zosia Lamprycht, a za nią uplasowała się Kinga Kwiatkowska.
Wśród chłopców zwyciężył Jakub Kaszuba przed bratem, Patrykiem. Trzeci był Igor Żerko, czwarty – Emanuel Szadkowski, natomiast piąty – Filip Skoczyłas. W rzucie granatem klasyfikacja wyglądała tak samo, jak w strzelaniu z pneumatyka. Jedyny Jakub Kaszuba uzyskał lepszy wynik w rzutach granatami. Miał aż 6 trafień.
Na zakończenie zawodów planowano ognisko z pieczeniem kiełbasek, ale w zamian zaproszono wszystkich uczestników dwuboju, wraz z opiekunami, do klubowej świetlicy na ciepłe kiełbaski.
Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” w Kole już teraz zaprasza dzieci i młodzież z Koła na kolejne nie mniej atrakcyjne zawody, imprezy sportowe oraz zajęcia świetlicowe, które planuje zorganizować tej jesieni.
źródło i zdjęcia: Ryszard Borysiewicz