Na starcie pojawiła się rekordowa liczby uczestników Międzynarodowego Biegu Warciańskiego [FOTO]

0
771

Niemal 650 biegaczy i miłośników nordick walkingu stanęło na linii startu 38. Międzynarodowego Biegu Warciańskiego, który w tym roku wpisał się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.  Z roku na rok liczba uczestników się zwiększa. W tym padł rekordpowiedział dyrektor MOSiR-u Koło, Jarosław Kawka, nie kryjąc zadowolenia z tegorocznej frekwencji i dodając, że w wydarzeniu wzięli udział biegacze z całej Polski.

Najszybciej 10-kilometrową trasę, z czasem 30 minut i 15 sekund, pokonał Tomasz Grycko, ubiegłoroczny triumfator imprezy. Tuż za nim linię mety przekroczył Emil Dobrowolski, a po nim zameldował się Aleksander Dragan. Wśród kobiet zwyciężyła Ewa Jagielska z czasem 33 minuty i 12 sekund, wyprzedzając Izabelę Trzaskalską i Aleksandrę Lisowską.

W nordic walkingu triumfowała Agnieszka Mielecka, która 5-kilometrową trasę pokonała w czasie 31 minut i 11 sekund. Drugi na mecie stawił się Włodzimierz Remisz, a za nim przyszedł Piotr Piaskowski.

Po zakończeniu rywalizacji na trasie, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ogłoszono wyniki we wszystkich kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn. Wręczono też medale najlepszym zawodnikom z Polski, powiatu kolskiego i Koła, osobom niepełnosprawnym, a także najmłodszym i najstarszym biegaczom. Specjalne wyróżnienie otrzymali Piotr Grenz oraz Janusz Lenc, którzy po raz 38. biegli w kolskiej imprezie. Statuetki i dyplomy powędrowały także do najszybszych teamów oraz zawodników firmy Andre Abrasive Articles, którzy wzięli udział w biegu towarzyszącym o puchar prezesa firmy Andre.

Dzień wcześniej, na specjalnie zwołanej konferencji biegowej, w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Kole, z biegaczami i miłośnikami sportu spotkał się gość specjalny tegorocznej imprezy, Jerzy Skarżyński. Wieloletni reprezentant Polski m.in. w Mistrzostwach Europy w Stuttgarcie 1986, Pucharze Świata w Hiroszimie 1985, Pucharze Europy w Laredo 1983, Rzymie 1985 i Huy 1988, opowiadał o swojej pasji, startach, treningach, a także wspominał, jak przed laty wyglądały zawody i przygotowania do nich. Wiele było też o zdrowiu i sporcie jako sposobie na życie.
Swoje wieloletnie doświadczenie zawodnicze oraz trenerskie Jerzy Skarżyński opisał w kilku książkach. W roku 2011 Polski Komitet Olimpijski, za całokształt kariery sportowej i godne życie po jej zakończeniu, przyznał mu nagrodę Fair Play.

Poniżej galeria zdjęć z biegu oraz konferencji z udziałem Jerzego Skarżyńskiego.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here