Dodatkowe obostrzenia od soboty 27 marca. Co się zmieni?

0
100
1460x616-1

W Polsce, dziś, tj. 25 marca, padł rekord stwierdzonych dobowo nowych zakażeń koronawirusem. Jest ich 34 151. W Wielkopolsce odnotowano 3 334 osoby z potwierdzoną obecnością SARS-CoV-2, w tym w powiecie kolskim – 16. W Polsce, z powodu COVID-19 lub współistnienia z nim innych schorzeń, zmarło 520 osób, w tym w Wielkopolsce – 43. Nie było wśród nich mieszkańców ziemi kolskiej.

Z dostępnych danych wynika, że od początku pandemii do 25 marca br., SARS-CoV-2 w powiecie kolskim zakaziło się 2 269 osób. Zmarło 105 mieszkańców naszego powiatu.

Dziś, tuż po 11.00, odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, podczas której przedstawiciele rządu przedstawili podjęte decyzje w sprawie dodatkowych obostrzeń, jakie zostaną wprowadzone od najbliższej soboty, 27 marca. Mają one obowiązywać do 9 kwietnia br.

Szczegóły na planszach.

źródło: KPRM

Więcej informacji na: https://www.gov.pl/web/koronawirus/od-27-marca-zmiany-w-zasadach-bezpieczenstwa

Artykuł powiązany: Koronawirus w powiecie. Minionej doby przybyło 21 zakażonych osób

Informacje o sytuacji sanitarno-epidemiologicznej oraz szczepień można śledzić na:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/raport-szczepien-przeciwko-covid-19

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here