Szkoła we Wrzącej Wielkiej wzięła udział w projekcie „Wszystkie Kolory Świata”

0
272

W Szkole Podstawowej im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej, w ramach realizacji projektu UNICEF, odbył się koncert charytatywny pod hasłem „Wszystkie Kolory Świata”. Koncert był doskonałą okazją do pochwalenia się swoimi uzdolnieniami wokalno-tanecznymi na forum społeczności szkolnej i lokalnej. Wszyscy występujący uczniowie zaprezentowali się z jak najlepszej strony przed zaproszonymi gośćmi.

Występy połączone zostały z licytacją lalek, wykonanych przez uczniów według szablonów UNICEF. Projekt ,,Wszystkie kolory świata” uświadamia dzieciom i młodzieży, że pomaganie jest przyjemne i wiąże się z przyjemnymi emocjami. Pokazuje, że ich zaangażowanie, może ratować czyjeś życie.

Licytowane laleczki symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. W przygotowanie lalek włączyli się bliscy uczniów – rodzice, rodzeństwo, dziadkowie i ciocie. Każda z wykonanych laleczek była inna, a wszystkie zachwycały swoją oryginalnością, techniką wykonania, doborem materiałów.

Po wystąpieniu wszystkich klas rodzice wzięli udział w ich licytacji. 32 lalki zlicytowano na kwotę ponad 3,5 tys. zł. Zebrane środki finansowe przekazane zostały na konto UNICEF na rzecz ratowania życia dzieci na świecie. Uzyskana kwota umożliwi zaszczepienie dzieci z biednych krajów przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego.

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice oraz dzieci sześcioletnie z Przedszkola Publicznego we Wrzącej Wielkiej wzięli też udział w głosowaniu na najbardziej oryginalną lalkę w szkole. Zwycięzcom szkolnego etapu konkursu wręczono dyplomy i drobne upominki, pozostałym uczestnikom podziękowania za zaangażowanie w realizację projektu. Lalka, która zdobyła najwięcej głosów weźmie udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez UNICEF w marcu 2019 roku. Konkurs na najbardziej oryginalną laleczkę będzie prowadzony za pośrednictwem specjalnej aplikacji konkursowej, na Facebooku, w terminie od 4 do 15 marca br.

źródło i zdjęcia: Szkoła Podstawowa we Wrzącej Wielkiej