Delegacja z Ładyżyna gościła w Kole

0
132

Delegacja z partnerskiego Ładyżyna złożyła oficjalną wizytę w Kole. Goście z Ukrainy odwiedzili dwie kolskie spółki, które aktualnie realizują ważne dla miasta zadania. Obie w także tym roku świętują jubileusze swojej działalności. Miejski Zakład Energetyki Cieplnej w Kole obchodzi 45-lecie zorganizowanego ciepłownictwa na terenie Koła i przystępuje do budowy ciepłowni geotermalnej, a Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji, modernizujący aktualnie oczyszczalnię ścieków, liczy 30 lat.

Wiodącym tematem wizyty przedstawicieli z Ładyżyna była wymiana doświadczeń i dobrych praktyk w dziedzinie ekologii, energii z odnawialnych źródeł, wpływu systemu ogrzewania na jakość powietrza oraz nowoczesnych rozwiązań technologicznych zastosowanych przy przedsięwzięciach.

Mer Ładyżyna Valery Kolomeytsev, jego pierwszy zastępca Pavel Anushchenko oraz kierownik Centrum Medycznego w Ładyżynie Sergey Balamut zwiedzali oba zakłady, zostali zapoznani z budową kolskiej geotermii oraz rozbudową oczyszczalni ścieków, jak również sposobami finansowania obu zadań. Wszystkich informacji dostarczyli im burmistrz Krzysztof Witkowski, prezesi spółek Przemysław Stasiak i Robert Gajda oraz pracownicy zakładów i Urzędu Miasta w Kole. Motywem przewodnim tej wizyty były jubileusze dwóch naszych spółek. Z tej okazji chcieliśmy zaprezentować naszym ukraińskim przyjaciołom nie tylko najważniejsze inwestycje, ale także same przedsiębiorstwa i sposób ich funkcjonowania powiedział burmistrz Koła Krzysztof Witkowski, zaznaczając jednak, że podczas pobytu w Kole goście mieli także okazję zobaczyć inne walory naszego miasta.

Goście z Ładyżyna byli bardzo zainteresowani zmianami, jakie zachodzą w Kole. Zadawali wiele pytań, a na koniec podziękowali za ciepłe przyjęcie. – Cieszymy się z tego, że Koło się rozwija. Dziękujemy panu burmistrzowi i mieszkańcom miasta, którzy nas serdecznie przyjmują za to, że zawsze możemy zobaczyć coś nowego, a korzystając z okazji chciałbym zaprosić naszych przyjaciół do nas. 24 sierpnia będziemy obchodzić kolejną rocznicę założenia w 1242 roku naszego miasta powiedział pierwszy zastępca mera Ładyżyna Pavel Anushchenko.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here