Policjanci zapraszają do udziału w działaniach profilaktycznych „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

0
41

Komenda Powiatowa Policji w Kole zaprasza wszystkich mieszkańców Koła oraz okolic do wzięcia udziału w działaniach profilaktycznych „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.  Akcja odbędzie się w sobotę 31 lipca 2021 roku w godz. 10:00-15:00 w rejonie wodnej przystani kajakowej na rzece Warcie przy parku 600-lecia w Kole.

Program działań profilaktycznych:

10:00-15:00 – znakowanie rowerów w ramach e-usługi „Wiberoo”

11:30-12:00 – prelekcja profilaktyczna na temat „Bezpieczeństwo podczas wakacji” a także zapoznanie z platformą internetową „Pyrek.pl”

12:00-12:30 – prelekcja profilaktyczna ratownika WOPR oraz instruktaż ratownictwa wodnego

12:30-13:00 – pokaz pierwszej pomocy przy użyciu defibrylatora AED przeprowadzony przez przedstawicieli PCK oraz funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Kole

W trakcie trwania akcji wszyscy uczestnicy będą mogli zapoznać się ze sprzętem ochrony indywidualnej policjanta oraz zobaczyć w jakie jednostki broni wyposażona jest kolska jednostka Policji. Starsi będą mogli przy użyciu alkogogli przekonać się jaki wpływ na koordynację ruchową ma alkohol a najmłodsi będą mogli przećwiczyć znajomość podstawowych przepisów ruchu drogowego w „Miasteczku ruchu drogowego”.

Policjanci gorąco zachęcają do wzięcia udziału w działaniach wszystkich mieszkańców zarówno tych najmłodszych jak i starszych.

W celu oznakowania roweru niezbędna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna; umówić można się dzwoniąc w dni robocze w okresie od 27 do 30 lipca br. w godz. 7:30 – 15:30 pod numerami telefonu 519 064 845 i 47 77 44 209. Policjant wówczas wyznaczy godzinę, na którą należy stawić się w rejonie wodnej przystani kajakowej na rzece Warcie przy parku 600-lecia w Kole wraz z dokumentem tożsamości.

Policja informuje, że podczas znakowana rowerów należących do małoletnich konieczna jest obecność rodzica lub opiekuna prawnego. Apeluje, aby zapoznać się z regulaminem serwisu Wielkopolski Bezpieczny Rower WIBEROO z dnia 28 maja 2021 r. dostępnym na stronie internetowej: https://www.wiberoo.pl/regulamin

Przypomina też o obowiązujących ograniczeniach związanych z epidemią COVID-19.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here