Brdowscy uczniowie wzięli udział w dwóch proekologicznych akcjach

0
70
71279016_558677824940590_5138874897321164800_n

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Brdowie, wzięli dziś udział w dwóch akcjach związanych ze sprzątaniem swojego otoczenia. Najpierw wychowankowie klasy ósmej uczestniczyli w akcji zainicjowanej przez prezydenta RP „SprzątaMY”, która przeprowadzona została we wszystkich 430 nadleśnictwach w Polsce. Uczniowie brdowskiej szkoły włączyli się w przedsięwzięcie organizowane przez Nadleśnictwo Koło w Gaju, z którym placówka ściśle współpracuje. Młodzież z opiekunami zebrała się przy szkółce leśnej w Kiejszach. Tam wszyscy otrzymali worki oraz rękawice i wspólnie z pracownikami leśnictwa Bugaj ruszyli w las zbierać śmieci pozostawione przez tzw. turystów.

Przed południem cała społeczność włączyła się natomiast do globalnej akcji „Sprzątanie Świata”. Urząd Gminy Babiak zapewnił worki oraz rękawice. Młodsi uczniowie porządkowali ulice przylegające do szkoły, a starsi przeszli do Centrum Sportów Wodnych, na skwer w centrum Brdowa oraz odwiedzili brzegi Jeziora Brdowskiego. Wcześniej wszyscy wzięli udział w instruktażu, co i jak zbierać, by odpowiednio segregować śmieci, i by było to bezpieczne dla zbierających.

Po powrocie do szkoły wszyscy od organizatorów otrzymali słodkie upominki. – Takie akcje są potrzebne. Powinny też zmuszać do zastanowienia. Jeśli będziemy niszczyć środowisko, w którym na co dzień przebywamy i żyjemy, to co zostawimy przyszłym pokoleniom?! Uczniowie od najmłodszych lat uczą się szacunku do środowiska i miejmy nadzieję, że powstrzymają degradację naszego środowiska – powiedział dyrektor Dariusz Racinowski.

źródło i zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Brdowie