OSA w Kiełczewie Smużnym Pierwszym zaprasza mieszkańców!

0
85
72804194_560261554719429_4601860048082173952_o

Zakończyła się budowa Otwartej Strefy Aktywności w Kiełczewie Smużnym Pierwszym. W ramach zadania utworzono ogólnodostępną, wielofunkcyjną plenerową strefę aktywności, skierowaną do różnych grup wiekowych oraz przestrzeń aktywności sportowej, sprzyjającą międzypokoleniowej integracji społecznej.

Strefa aktywności fizycznej składa się z siłowni zewnętrznej, przeznaczonej do wykonywania ćwiczeń fizycznych. W jej obrębie znajduje się 6 różnych urządzeń: twister, orbitrek, wioślarz, wioślarz, stepper i poręcz równoległa. Strefa relaksu wyposażona jest w małą architekturę, czyli stół do gry w szachy i chińczyka, labirynt, huśtawkę bocianie gniazdo oraz stojaki rowerowe 5-stanowiskowe.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo-Rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – OSA Edycja 2019. Całkowita wartość inwestycji opiewa na 95 284,15 zł.

Projekt w Kiełczewie Smużnym Pierwszym to jedna z serii inwestycji w strefę aktywności sportowo-rekreacyjnej, które gmina Koło przeprowadziła w 2019 roku. Podobne miejsca do spędzania czasu dla wielu pokoleń powstały w miejscowościach Ochle i Lubiny. Samorządowcy zapraszają do skorzystania z nowo otwartych obiektów.

źródło i zdjęcia: Urząd Gminy Koło

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here