Błąkał się zagubiony, bez butów i ciepłej odzieży. Pomogli mu policjant oraz pracownicy GOPS-u

0
369

33-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego chodził bez butów i ciepłej odzieży po terenie gminy Olszówka. Gdyby nie czujność mieszkańców oraz szybka pomoc policjanta i pracowników GOPS-u skutki mogłyby okazać się tragiczne.

Jeden z mieszkańców Szczepanowa w gminie Olszówka, w środę, 22 listopada br., zauważył, że po ich miejscowości błąka się młody mężczyzna. Niezwłocznie powiadomił o tym oficera dyżurnego Policji. We wskazane miejsce natychmiast udał się dzielnicowy tamtejszego rejonu. Funkcjonariusz napotkał wyziębionego 33-latka, który był zupełnie zdezorientowany, zagubiony i wycieńczony. Nie posiadał też przy sobie żadnych dokumentów. Niska temperatura mogła zagrażać jego życiu, gdyż nie miał ciepłej odzieży i był bez butów. Sierż. szt. Krzysztof Cieślak natychmiast schronił mężczyznę w radiowozie i zawiózł do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olszówce. Tam, wspólnie z pracownikami tej placówki, udzielił mu niezbędnej pomocy. Pracownicy GOPS-u zapewnili mężczyźnie ciepły posiłek, odzież oraz buty. Następnie rozpoczęli procedurę ustalania miejsca zamieszkania 33-latka. Policjant nawiązał kontakt z rodziną, która przyjechała i odebrała mężczyznę. Jak się okazało, zagubiony człowiek jest mieszkańcem powiatu kaliskiego. Z domu wyszedł trzy dni wcześniej. Najprawdopodobniej pieszo pokonał ponad 50 kilometrów.

Właściwa postawa osoby która powiadomiła Policję jednoznacznie wpłynęła na udzielenie skutecznej pomocy człowiekowi, który znajdował się w niebezpieczeństwie. Dlatego Policja zwraca się ze szczególnym apelem o natychmiastowe powiadamianie o każdym przypadku zaobserwowania człowieka, którego stan lub zachowanie budzą obawy.

Nieuchronnie zbliża się zima, a ta oznacza dla wielu ludzi konieczność szukania schronienia, którym na co dzień nie dysponują. Pamiętajmy, że zdarzają się sytuacje, w których niektórzy ludzie nie potrafią właściwie pokierować swoim zachowaniem, przez co narażają się na niebezpieczeństwo, niejednokrotnie śmiertelne. Dlatego każdy sygnał o takiej osobie będzie skutkował udzieleniem jej pomocy przez właściwe służby.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here