Apelowali o rozwagę podczas wypoczynku. Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” nad Wartą w Kole

0
60

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kole, strażacy PSP Koło, OSP „Koło nad Wartą”, ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Koła i Polskiego Czerwonego Krzyża w Kole oraz przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy o/Konin edukowali dzieci i dorosłych w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa w sezonie letnim, m.in. gdzie bezpiecznie wypoczywać nad wodą, jak pomóc tonącemu, jak skutecznie posłużyć się kołem ratunkowym, jak również jak bezpiecznie spędzać wakacje na wsi.

Policjanci apelowali, aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do znaków ustawionych na plażach. Przestrzegali przed zagrożeniami związanymi z zażywaniem narkotyków, dopalaczy i alkoholu, wskazując je jako potencjalne przyczyny utonięć. Ponadto promowali e-usługi Wielkopolskiej Policji PYREK.PL oraz WIBEROO, znakując przybyłym cyklistom rowery.

Na zakończenie spotkania każdy mógł popływać łodzią motorową w towarzystwie strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kole nad Wartą.

źródło i zdjęcia: KPP w Kole