Wystawa jest już w kościele [FOTO, WIDEO]

0
295

Ambasador Armenii przyjedzie do Kościelca

W najbliższą niedzielę, w Kościelcu, odbędą się uroczystości związane z obchodami Dnia Ormiańskiego z udziałem ambasadora Armenii w Polsce. Jednym z wydarzeń towarzyszących jest organizacja wystawy pt. „Ormianie w służbie Rzeczypospolitej”, którą od kilku dni można oglądać w kościeleckim kościele. Ambasador Armenii przyjedzie do Kościelca

W najbliższą niedzielę, 25 czerwca, Kościelec będzie gościł nie tylko odwiedzających targi rolnicze, ale również będzie podejmował zaproszonych na uroczystości związane z 650-leciem obecności Ormian w Polsce i 25. rocznicą nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Armenią. Z tej okazji do Kościelca przybędzie ambasador Armenii w Polsce JE Edgar Ghazaryan wraz z małżonką.

W programie obchodów Dnia Ormiańskiego znalazło się m.in. wystąpienia ambasadora, występ ormiańskiego zespołu oraz wystawa pt. „Ormianie w służbie Rzeczypospolitej” zaprezentowana w kościeleckim kościele. Obchody będą także okazją do skosztowania specjalności kuchni ormiańskiej.

Wystawa od kilku dni jest już dostępna dla zwiedzających. Ekspozycja składa się z dwóch części. Pierwsza dotyczy 650-letniej historii Ormian w Polsce, a druga obrazuje współczesną Armenię, jej mieszkańców, przywódców, walory przyrodnicze, zabytki, kulturę i obyczaje uchwycone w kadrze przez Davita Hakobyana – osobistego fotografa prezydenta Armenii.

Ekspozycja gościć będzie w murach kościoła do połowy przyszłego tygodnia. Potem pojedzie do Warszawy, w dalszej kolejności do Lublina na uroczystości ormiańskie z udziałem fotografa prezydenta Armenii, a następnie powróci do Uniejowa.