Debatowali o stanie bezpieczeństwa w powiecie kolskim [FOTO]

0
125
Debatowali o stanie bezpieczeństwa w powiecie kolskim

Debatowali o stanie bezpieczeństwa w powiecie kolskim

Debatowali o stanie bezpieczeństwa w powiecie kolskim.W sali sesyjnej ratusza miejskiego odbyła się debata społeczna pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ”, na której poruszono zagadnienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji „Moja Komenda”. W części przeznaczonej na dyskusję mieszkańcy i goście mieli okazję zadać pytanie i zgłosić postulaty.
Inicjatorem debaty społecznej pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ” był komendant powiatowy policji w Kole, inspektor Mirosław Ścisły. Głównym celem spotkania były rozmowy z mieszkańcami na temat bezpieczeństwa na terenie powiatu kolskiego. W spotkaniu wzięli udział również zastępca komendanta mł. insp. Artur Foryński, przedstawiciele samorządu miejskiego i powiatowego, goście oraz mieszkańcy

W pierwszej części spotkania zastępca naczelnika Wydziału Prewencji podkomisarz Marek Zakrocki przedstawił statystyki dotyczące stanu bezpieczeństwa i działań miejscowej policji. Oraz zaprezentował funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jako narzędzia dla obywateli, które ułatwia funkcjonariuszom kierowanie patroli w niebezpieczne miejsca. Ponadto omówił aplikację elektroniczną „Moja Komenda”, która umożliwia szybki i łatwy kontakt z każdą jednostką policji oraz dzielnicowymi. W drugiej części spotkania mieszkańcy zadawali pytania oraz mogli zgłaszać postulaty.

Wśród podejmowanych zagadnień znalazły się te dotyczące monitoringu na ulicach Koła i Kłodawy oraz parkowania przez właścicieli pojazdów na przejściach dla pieszych oraz przed blokami, uniemożliwiając pozostawienia aut mieszkańcom budynków. Zgłaszane były też postulaty, aby mundurowi – szczególnie podczas wakacji – patrolowali tereny ogrodów działkowych i zapobiegali niszczeniu mienia przez nieletnich. Mowa była także o zachowaniu pieszych, którzy często przechodzą w niedozwolonych miejscach, jak również o sprawiającym kłopoty rozwiązaniu komunikacyjnym wynikającym z faktu, że ulica Wojciechowskiego na dojeździe do ronda jest jednokierunkowa. Nie brakło też pytań odnośnie współpracy policji i straży miejskiej, a także słów krytyki pod adresem organów ścigania.

Na wszystkie pytania oraz wnioski zarówno policjanci, jak i przedstawiciele samorządów starali się odpowiedzieć. Na zakończenie insp. Mirosław Ścisły zapewnił, że poruszane problemy i bolączki będą wskazówką do dalszych działań policji w celu zapewnienia jeszcze większego poczucia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu kolskiego.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here