Alarm bombowy w szkołach w Kole i Powierciu! [AKTUALIZACJA]

0
951
alarm bombowy

O podłożeniu ładunku wybuchowego w Zespole Szkół Technicznych w Kole oraz gazu bojowego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu dziś rano powiadomione zostały kolskie służby. Maile, które o zagrożeniu w szkołach średnich dziś zostały odebrane, mają zapewne związek z tymi, o których wczoraj donosiły media w całej Polsce. – Oczywiście policjanci na miejscu wykonują wszystkie czynności. Jest też pirotechnik. Z naszych informacji wynika, że podobne informacje, otrzymują inne szkoły w całym województwie wielkopolskim. Wczoraj i dziś w innych powiatach było ich przynajmniej kilkanaście – powiedziała rzecznik KPP w Kole, st. sierż. Weronika Czyżewska. Alarm bombowy.

Alarm bombowy w szkołach w Kole i Powierciu – Aktualizacja

Wydarzenia w sprawie są dynamiczne. Jak się okazuje, informacja o ładunku dotyczyła nie ZST w Kole tylko Centrum Edukacji Wiedza na ulicy Kolejowej. Tam ładunków – po przeszukaniu budynku – nie znaleziono. Ale z najnowszych informacji z KPP w Kole wynika, że powiadomienia o podłożeniu niebezpiecznych środków dotyczą jednak także ZST oraz ZSEA w Kole. Tam także aktualnie policjanci prowadzą czynności.

O kolejnych wydarzeniach w tej sprawie, efektach policyjnej akcji oraz decyzjach odnośnie przebiegu matur, poinformujemy naszych Czytelników.

Alarm bombowy w szkołach w Kole i Powierciu – Aktualizacja II

Uzyskaliśmy najnowsze informacje od wicestarosty kolskiego, Sylwestra Chęcińskiego. Wynika z nich, że egzamin maturalny we wszystkich szkołach średnich w powiecie kolskim rozpoczął się. Informację o tym, że drugi dzień matur w Powierciu przebiega zgodnie z planem, potwierdził nam dyrektor ZSCKR, Marek Sobolewski.

zdjęcia: KPP w Kole oraz

Czytelnik. Dziękujemy

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here