Alarm bombowy w szkołach w Kole i Powierciu! [AKTUALIZACJA]

0
1086
alarm bombowy

O podłożeniu ładunku wybuchowego w Zespole Szkół Technicznych w Kole oraz gazu bojowego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu dziś rano powiadomione zostały kolskie służby. Maile, które o zagrożeniu w szkołach średnich dziś zostały odebrane, mają zapewne związek z tymi, o których wczoraj donosiły media w całej Polsce. – Oczywiście policjanci na miejscu wykonują wszystkie czynności. Jest też pirotechnik. Z naszych informacji wynika, że podobne informacje, otrzymują inne szkoły w całym województwie wielkopolskim. Wczoraj i dziś w innych powiatach było ich przynajmniej kilkanaście – powiedziała rzecznik KPP w Kole, st. sierż. Weronika Czyżewska. Alarm bombowy.

Alarm bombowy w szkołach w Kole i Powierciu – Aktualizacja

Wydarzenia w sprawie są dynamiczne. Jak się okazuje, informacja o ładunku dotyczyła nie ZST w Kole tylko Centrum Edukacji Wiedza na ulicy Kolejowej. Tam ładunków – po przeszukaniu budynku – nie znaleziono. Ale z najnowszych informacji z KPP w Kole wynika, że powiadomienia o podłożeniu niebezpiecznych środków dotyczą jednak także ZST oraz ZSEA w Kole. Tam także aktualnie policjanci prowadzą czynności.

O kolejnych wydarzeniach w tej sprawie, efektach policyjnej akcji oraz decyzjach odnośnie przebiegu matur, poinformujemy naszych Czytelników.

Alarm bombowy w szkołach w Kole i Powierciu – Aktualizacja II

Uzyskaliśmy najnowsze informacje od wicestarosty kolskiego, Sylwestra Chęcińskiego. Wynika z nich, że egzamin maturalny we wszystkich szkołach średnich w powiecie kolskim rozpoczął się. Informację o tym, że drugi dzień matur w Powierciu przebiega zgodnie z planem, potwierdził nam dyrektor ZSCKR, Marek Sobolewski.

zdjęcia: KPP w Kole oraz

Czytelnik. Dziękujemy