Nie pozwolił odjechać pijanemu kierowcy

0
157
pijanemu kierowcy

Dyżurny kolskiej komendy, 1 maja br., tuż po godz. 20.00, dostał informację, że w Kole, w rejonie sklepu, obywatel ujął pijanego kierowcę. Na miejsce natychmiast skierowano patrol. Przy placówce handlowej mundurowi zastali zgłaszającego mieszkańca gminy Babiak, który oświadczył, że stojąc przy sklepie widział mężczyznę, który zmierzał w stronę zaparkowanego w pobliżu auta. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że domniemany kierowca chwilę wcześniej pił alkohol przed sklepem i ewidentnie było widać, że jest nietrzeźwy. 27-latek widząc, że kierowca renault próbuje odjechać, zajechał mu drogę swoim samochodem i uniemożliwił dalszą jazdę. Z uwagi na fakt, że pijany awanturował się i nadal próbował odjechać, świadek powiadomił policję.

Kolscy stróże prawa zbadali stan trzeźwości kierowcy renault. Urządzenie wskazało w jego organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. Jak ustalono, mężczyzna ten miał też cofnięte prawo jazdy. Ponadto w trakcie interwencji, mieszkaniec Torunia zaczął ubliżać policjantom, a także naruszył ich nietykalność cielesną, szarpiąc ich i popychając. Z uwagi na popełnione przestępstwa, został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Kole. 42-latek za czyny, których się dopuścił, odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Podsumowując, bez wątpienia wzorowa postawa postronnej osoby pomogła w wyeliminowaniu potencjalnego zagrożenia na drodze. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kole dziękują za właściwą reakcję. Jednocześnie mają nadzieję, że takie zachowania będą dla wszystkich wzorem do naśladowania.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here