„Aktywny Senior 2018”, czyli kolejny pomysł Stowarzyszenia „Kolanie”

0
413

Stowarzyszenie „Kolanie” wystartowało z kolejnym projektem, tym razem adresowanym do osób starszych. Mowa o projekcie „Aktywny Senior 2018”, który polega na organizacji zajęć sportowo-rekreacyjnych na świeżym powietrzu, pod okiem doświadczonych instruktorów sportowych. W ramach projektu wykorzystywane są różne urządzenia zlokalizowanych w Kole siłowni powietrznych. Instruktorzy objaśniają i tłumaczą zasady efektywnego i bezpiecznego treningu na poszczególnych urządzeniach. Wskazują korzyści płynące ze stosowania systematycznych programów ćwiczeniowych, uwzględniających częstotliwość, czas trwania i systematyczność w treningu. Każdy senior otrzyma także koszulkę stowarzyszenia, potwierdzającą jego aktywność i aktywny styl życia.

Osoby, które biorą udział w tym przedsięwzięciu, to niezwykle aktywni mieszkańcy Koła, którzy propagują zdrowy styl życia własnym przykładem. Biorą udział w wielu różnorodnych animacjach sportowych, a swoją kondycją, zaangażowaniem i mobilizacją potrafią zawstydzić o wiele młodszych mieszkańców miasta.

Pomysł akcji „Aktywny Senior 2018” jest formą podziękowania członkom Klubu Seniora „Trzecia Zmiana” z Koła. To m.in. dzięki tym osobom udało się zrealizować projekt „Witaj na świecie, Maleństwo!” oraz inne przedsięwzięcia przeprowadzane we współpracy obu organizacji. – Pozytywne efekty i korzyści płynące z takiej synergii spotkały się z dużym zainteresowaniem środowiska medialnego. Po raz kolejny gościliśmy m.in. w studio TVP, gdzie mogliśmy przybliżyć szerokiej publiczności nie tylko działania naszego stowarzyszenia, ale także promować nasze miasto i wydarzenia, które się u nas odbywają. Na żywo widzowie z Wielkopolski mogli oglądać wywiad m.in. w TVP 3 Poznań oraz retransmisje w Teleskopie i lokalnych stacjach – poinformowali członkowie Stowarzyszenie „Kolanie”.

Wszystkich chętnych, nie tylko z „Trzeciej Zmiany” serdecznie zapraszają na plenerowe zajęcia, które odbywają się w każdy wtorek, od 18.00, w parku im. Stanisława Moniuszki.

Wszystkie działania organizacji można śledzić na profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/StowarzyszenieKolanie/

źródło i zdjęcie: Stowarzyszenie „Kolanie”