ZSEA zwycięzcą Indywidualnych Mistrzostw Powiatu w Lekkiej Atletyce

0
241

Po raz kolejny w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce. W rywalizacji sportowej wzięło udział pięć szkół: Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Kole, Zespół Szkól Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole, Zespół Szkół Technicznych w Kole, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał dyrektor szkoły, Marek Sobolewski, który wszystkim sportowcom życzył dobrych wyników i zdrowej rywalizacji. Sportowcy brali udział w kilku konkurencjach: bieg na 100, 200, 400, 800 oraz 1500 metrów, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut oszczepem oraz sztafeta 4 razy 100 metrów. Do rywalizacji stanęło 71 uczniów. 26 osób reprezentowało ZSCKR w Powierciu, 21 LO w Kole, 15 ZSEA w Kole, 5 ZSP w Kłodawie oraz 4 ZST w Kole.

W klasyfikacji medalowej zwyciężyli uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych, którzy zdobyli 8 złotych medali, 4 srebrne i 2 brązowe. Drugie miejsce zajęło Liceum Ogólnokształcące z 5 złotymi medalami, 7 srebrnymi i 4 brązowymi, a ostatnie miejsce na podium przypadło ZSCKR w Powierciu, które wywalczyło 4 złote medale, 5 srebrnych i 8 brązowych. Klasyfikację medalową zamknęły: ZST w Kole i ZSP w Kłodawie.

źródło i zdjęcia: ZSCKR w Powierciu