Absolwentka SP w Brdowie w reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy

0
1209
IMG_5557

W niemieckim Duisburgu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Polskę reprezentowało sześć osad, w tym żeńska ósemka, w której miejsce wywalczyła sobie absolwentka Zespołu Szkół w Brdowie oraz wychowanka Młodzieżowego Klubu Sportowego z Brdowa, obecnie trenująca w klubie RTW LOTTO Bydgostia Małgorzata Strybel.

Ósemce ze sternikiem, w której wystąpiła na zawodach Małgosia, udało się zakwalifikować do Finału A, w którym przyszło jej zmierzyć się z reprezentantkami Niemiec, Rumunii, Rosji, Czech oraz Holandii. Wyścig był bardzo wyrównany i każdy liczył się w walce o medale. Przez 1 500 metrów polska osada utrzymywała się na trzecim miejscu, lecz na ostatnich 500 metrach reprezentacja Rosji włączyła się do walki o brązowy medal. Do ostatnich metrów nie wiadomo było, kto stanie na trzecim stopniu podium. Ostatecznie polska ósemka, w której płynęła Małgorzata Strybel, zajęła 4. miejsce.

Mimo że nie udało się sięgnąć po medal, to bardzo dobry wynik, ponieważ w planie było tylko wejście do Finału A oraz nauka i zdobycie doświadczenia. Na sześć osad startujących w polskich barwach to właśnie ósemka kobiet wywalczyła najlepsze miejsce. Dumni z Gosi są jej byli nauczyciele. – Gosia jest absolwentką Zespołu Szkół w Brdowie i odkąd pamiętam, w zawodach, w których startowała, reprezentując szkołę oraz brdowskie wiosła, nigdy się nie poddawała, dążyła do celu i zdobywała medale, między innymi mistrzyni Wielkopolski na ergometrze wioślarskim. Bardzo miło jest oglądać emocjonujące regaty, kiedy w polskiej ósemce siedzi uczennica, którą uczyłem. Wiem, że musiała przejść bardzo długą drogę, aby zakwalifikować się do tej osady, ale z jej uporem i wytrwałością sięgnie jeszcze po niejeden sukces w tym sporcie. Jestem z niej bardzo dumny. Będę się z nią widział podczas regat w Kruszwicy, więc osobiście pogratuluje jej sukcesu oraz będę życzył kolejnych powiedział dyrektor SP w Brdowie Dariusz Racinowski. Cieszę się ogromnie z sukcesu Gosi. Wiem, że jest osobą nieustępliwą i waleczną. Daje z siebie wszystko podczas treningów, dlatego zakwalifikowała się do kadry Polski, a następnie wywalczyła sobie miejsce w kadrowej ósemce kobiet. Jest przykładem dla najmłodszych adeptów wioślarstwa z naszego klubu, że determinacją, ciężką pracą, słuchaniem oraz poprawianiem techniki wiosłowania można zajść wysoko. Wiem, że zobaczymy Gosię jeszcze wiele razy w narodowych barwach. Trzymam kciuki za kolejne sukcesy powiedział były trener Małgorzaty Strybel Bartosz Mikołajczyk.

źródło: SP w Brdowie, Młodzieżowy Klub Sportowy Brdów, zdjęcie: archiwum okrągłemiasto.pl

Czytaj także: Kolejny sukces wioślarki z Brdowa, Małgosi Strybel! To już jej trzeci wicemistrzowski tytuł!

Małgorzata Strybel z Brdowa z podziękowaniami za wioślarskie sukcesy

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here