Złoto dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Kole

2
79
DSCN2422

Środowiskowy Dom Samopomocy w Kole po raz kolejny wrócił ze złotem z Rozgrywek Sportowych Osób Niepełnosprawnych Kłodawa 2019. Sześcioosobowa grupa uczestników wraz z opiekunami godnie reprezentowała placówkę. Wszyscy indywidualnie otrzymali medale i dyplomy, grupowo zaś puchar oraz nagrodę rzeczową, która będzie służyć wszystkim uczestnikom zajęć w ŚDS-u.

Rozgrywki organizowane są corocznie przez Stowarzyszenie „Sprawni inaczej” w Kłodawie, przy udziale współorganizatorów WTZ-u w Kłodawie, Urzędu Miasta i Gminy w Kłodawie, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie.

Celem rozgrywek jest zachęcenie osób niepełnosprawnych do aktywności fizycznej, wzmocnienie pewności siebie, integracja osób poprzez zabawę i rywalizację, wymiana doświadczeń, budowanie relacji i zawieranie przyjaźni oraz rywalizacja sportowa na zasadach fair-play.

Udział w zawodach to także sprawdzenie samego siebie, własnych umiejętności, obycia w różnych sytuacjach. Grupa uczestników czynnie przygotowywała się do udziału w wydarzeniu poprzez aktywny udział w zajęciach rehabilitacyjnych organizowanych na terenie placówki.

Wysiłek przyniósł oczekiwane rezultaty. Kolejny puchar, kolejne zwycięstwo są mobilizacją dla grupy do dalszego działania, do dalszej aktywizacji, wyznaczania sobie nowych celów oraz do czynnego udziału w życiu społecznym, lokalnym.

źródło i zdjęcie: ŚDS w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here