W SP nr 2 w Kole przystąpili do czytelniczych akcji

0
147
74701653_150961316298224_8312393659303591936_o

Aby zaszczepić w dzieciach i młodzieży potrzebę i radość czytania, trzeba zrobić wszystko, aby młode pokolenie polubiło książki i znajdowało w nich sens. Dlatego w SP nr 2 w Kole popierają i przystępują do akcji „Cała Polska czyta dzieciom” i „Narodowe czytanie”. W bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia głośnego czytania dla klasy IVA baśni Hansa Christiana Andersena „Dziewczynka z zapałkami”, a dla uczniów klasy VB noweli Bolesława Prusa „Katarynka”.
Słuchanie wybranych utworów poprzedziła dyskusja o roli książki w życiu człowieka i potrzebie obcowania z literaturą. Dyrektor Waldemar Pietrzak, zastępca Bogumiła Bartłomiejczyk, bibliotekarz Beata Oborska i polonistka Alina Dolata-Kakoulidis przeczytali wybrane utwory. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali też opowieści dyrektora szkoły i jego zastępcy o ich najwcześniejszych i późniejszych doświadczeniach czytelniczych, a także o tym, jak ukształtowała ich literatura, nie tylko pozycje z kanonu lektur, ale także samodzielnie wybrane. 

źródło i zdjęcia: SP nr 2 w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here