Zdobyli wicemistrzostwo województwa wielkopolskiego

0
108
DSC_0132

W hali sportowej w Kaliszu, w piątek, 22 listopada, rozegrano konkurencje drużynowe – sztafetę 4 razy 500 metrów w kategorii dziewcząt i chłopców z rocznika 2006-2007 oraz 2005-2004. Uczniowie SP w Brdowie w kategorii wiekowej 2006-2007 wywalczyli dwa złote medale. Sztafety dziewcząt w składzie: Wiktoria Zalewska, Maria Czerniejewska, Marta Mazur, Amelia Kotecka oraz chłopców: Kamil Błaszczyk, Filip Junkiert, Michał Strybel i Kacper Guzowski stanęły na najwyższym stopniu podium. Ich starsze koleżanki – Julia Ćwiklińska, Martyna Dorabiała, Karolina Strybel i Eliza Sompolska z rocznika 2005-2004 nie były wcale gorsze i tez sięgnęły po złoto.

Drugiego dnia odbyły się zmagania zawodników w Pucharze Polski oraz Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego, gdzie MKS Brdów wystawił czworo zawodników w kategorii młodzik. Młodzicy walczyli na dystansie 1 500 metrów. W kategorii dziewcząt wystartowały 34 zawodniczki z takich klubów, jak Polonia Poznań, Posnania RBW Poznań, KTW Kalisz, Milenium Wrocław i UKS Dwójka Kórnik.

Zawodniczka MKS Brdów, Julia Ćwiklińska stanęła na drugim stopniu podium, zdobywając tym samym wicemistrzowski tytuł, a tylko 0,09 sekundy zabrakło Karolinie Strybel, żeby stanąć na trzecim stopniu podium. Ostatecznie zajęła miejsce czwarte. Swoje pierwsze starty na dystansie 1 500 metrów zaliczyli najmłodsi zawodnicy: Marta Mazur oraz Mateusz Ogrodowczyk. Było to dla nich wielkie przeżycie, nowe doświadczenie przed kolejnymi zawodami. – Jestem bardzo zadowolony ze swoich zawodników. Walczą z kolegami z wielkich miast i wcale nie odstają pod względem fizycznym ani technicznym. Razem z Karoliną czujemy niedosyt. Ale jest to zawodniczka bardzo ambitna. Na pewno w kolejnych zawodach da z siebie jeszcze więcej. Pierwszy raz na takich zawodach startowała Marta i Mateusz. Poradzili sobie naprawdę nieźle. Mamy materiał do przeanalizowania i wyciągnięcia wniosków przed następnymi zawodami. Cieszę się, że słuchają tego, co się do nich mówi i z dnia na dzień poprawiają swoją technik która jest bardzo ważna – powiedział trener Bartosz Mikołajczyk. – Jestem po ogromnym wrażeniem tego, co robią moi uczniowie w tym sezonie. Rok się jeszcze nie skończył. Wiem, że przed nimi jeszcze dwa starty i walko o wejście do kadry wojewódzkiej. Ale przy takiej determinacji zarodników i trenera sądzę, że będzie bardzo dobrze. Gratuluje wszystkim zawodnikom biorącym udział w dwudniowych zmaganiach w Kaliszu. Nie mogłem być osobiście, ale oglądałem na żywo zmagania wioślarzy. Gratuluje wszystkim i życzę wytrwałości oraz determinacji w dążeniu do celu – dodał dyrektor SP w Brdowie Dariusz Racinowski.

źródło i zdjęcie: MKS Brdów

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here