„Strefa Gry” z Romą Gąsiorowską w roli jurorki

0
104
DSC01312

Sześć grup, które przyjechały do Koła z terenu Wielkopolski, wzięło udział w tegorocznej „Strefie Gry”. Inicjatorem festiwalu było Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, a rolę gospodarza pełnił tradycyjnie Miejski Dom Kultury w Kole. Roma Gąsiorowska, Marek Kościółek i Radomir Piorun tworzyli jury, a podczas spotkania z uczestnikami, w oparciu o obejrzane spektakle, wskazali im inspirujące kierunki działania. – Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział w tej inicjatywie. Uważam, że takie konkursy teatrów amatorskich są niezwykle ważne. Podczas takiego wydarzenia młodzi ludzie mogą się dzielić swoim doświadczeniem, mogą się nawzajem inspirować. Spotykają osoby, które w jakiś sposób mogą je nakłonić do czegoś, czego jeszcze w sobie do tej pory nie odkryli – mówiła Roma Gąsiorowska, dodając, że trzeba mobilizować i wspierać młode osoby w poszukiwaniu własnej drogi, szczególnie, jeśli ta droga ma jakiekolwiek związek z kulturą.

Jury zdecydowało, że w tegorocznej edycji „Strefy Gry” przyzna pięć równorzędnych nagród, ufundowanych przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Otrzymały je grupy: Human Sapiens ze Słupcy, Kościański Teatr Kameralny, Teatr Cokolwiek z Lubonia, Ta Strona z Kalisza, i Kokersi z Krotoszyna. Grand Prix Burmistrza Miasta Koła, statuetkę i nagrodę otrzymał natomiast teatr Jeszcze Raz z Poznania.

Ponadto jury przyznało indywidualne nagrody aktorskie. Otrzymali je; Maciej Wesołek z Kościana, Dawid Berlik z Poznania i Julia Sikora z Krotoszyna. Dodatkowo, za pozytywną postawę i podtrzymywanie tzw. ducha zespołu, wyróżniony został Emil Chorobowicz z Lubonia. Nagrody specjalne, w formie udziału w letnich warsztatach teatralnych organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, otrzymali instruktorzy: Łukasz Pigwowicz i Weronika Lewandowska.

źródło: MDK w Kole, zdjęcia: MDK w Kole, okrągłemiasto.pl

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here