Zamknięte będą szkoły, przedszkola, żłobki, uczelnie i instytucje kultury

0
96
sp-2

Premier Mateusz Morawiecki oraz towarzyszący mu podczas konferencji ministrowie poinformowali dziś o decyzji dotyczącej zamknięcia szkół i przedszkoli na terenie całego kraju. Od jutra, tj. czwartku, 12 marca br., w szkołach nie będą się odbywały lekcje, ale zarówno w czwartek, jak i w piątek, placówki będą otwarte. W klasach nauczyciele będą sprawowali opiekę nad dzieci, ale jednocześnie premier zaapelował, by ci rodzice, którzy mogą, powstrzymali się od posyłania dzieci do szkoły.

Od poniedziałku, tj. 16 marca do 25 marca br. placówki oświatowe zostaną zamknięte. Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych, zarówno publicznych, jak i niepublicznych.

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski przekazał, że decyzja o 14-dniowym zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych nie wpływa na razie na terminarz przeprowadzania egzaminów.

Podczas konferencji minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała, że zapadła także decyzja o zamknięciu żłobków i klubów dziecięcych, a minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński przekazał, że od czwartku zostaje zawieszona działalność instytucji kultury, czyli teatrów, filharmonii, muzeów, kin, a także uczelni artystycznych.

Wicepremier, Jarosław Gowin dodał, że zajęcia dydaktyczne na uczelniach wyższych będą zawieszone od 12 do 25 marca. Wyjaśnił, że nie oznacza to zamknięcia uczelni. Normalnie powinny funkcjonować administracje szkół wyższych i powinny być prowadzone badania naukowe.