Zakończyli z przytupem!

0
187

Weekendowymi imprezami podsumowany został projekt „Z misy chłopskiej na fartuch”, który kolski MDK realizował w ciągu minionych kilku miesięcy. Przedsięwzięcie odwoływało się do motywu róży kujawskiej goszczącej na ceramice produkowanej w fabryce założonej i prowadzonej przez rodzinę Freudenreichów. Na realizację zadania Miejski Dom Kultury w Kole uzyskał dofinansowanie w wysokości 22.000 złotych.

Czytaj więcej: Projekt „Z misy chłopskiej na fartuch”

Zwieńczeniem artystycznych działań były trzy imprezy. Pierwszym wydarzeniem był wernisaż. Wystawę wykonanych podczas warsztatów prac oraz strojów ludowych będących w zasobach Miejskiego Domu Kultury w Kole, którym dzięki otrzymanej dotacji udało się przywrócić dawny blask, można oglądać do połowy października. Następnego dnia wystartował ETNO-targ, który przed siedzibą domu kultury obecny był także w niedzielę. Swoje działa wystawiło 15 artystów, twórców i rękodzielników.

Na zakończenie natomiast na scenie w widowisku muzyczno-tanecznym pt. „Róża kujawska z przytupem” wystąpili: ZTL Kościelec, Alebabki, Dobrowianki, Osieczanki i Witowo. Nie mogło zabraknąć także prezentacji efektów warsztatowych zmagań. Przed publicznością wystąpiła para tancerzy, która przygotowała kujawiaka, a kolejnym mocnym przytupem okazał się występ uczestników warsztatów muzycznych, którzy także zaprezentowali utwory nawiązujące do przewodniej myśli projektu.

Więcej zdjęć na https://www.facebook.com/okraglemiasto/

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here