Zakończyli z przytupem!

0
287

Weekendowymi imprezami podsumowany został projekt „Z misy chłopskiej na fartuch”, który kolski MDK realizował w ciągu minionych kilku miesięcy. Przedsięwzięcie odwoływało się do motywu róży kujawskiej goszczącej na ceramice produkowanej w fabryce założonej i prowadzonej przez rodzinę Freudenreichów. Na realizację zadania Miejski Dom Kultury w Kole uzyskał dofinansowanie w wysokości 22.000 złotych.

Czytaj więcej: Projekt „Z misy chłopskiej na fartuch”

Zwieńczeniem artystycznych działań były trzy imprezy. Pierwszym wydarzeniem był wernisaż. Wystawę wykonanych podczas warsztatów prac oraz strojów ludowych będących w zasobach Miejskiego Domu Kultury w Kole, którym dzięki otrzymanej dotacji udało się przywrócić dawny blask, można oglądać do połowy października. Następnego dnia wystartował ETNO-targ, który przed siedzibą domu kultury obecny był także w niedzielę. Swoje działa wystawiło 15 artystów, twórców i rękodzielników.

Na zakończenie natomiast na scenie w widowisku muzyczno-tanecznym pt. „Róża kujawska z przytupem” wystąpili: ZTL Kościelec, Alebabki, Dobrowianki, Osieczanki i Witowo. Nie mogło zabraknąć także prezentacji efektów warsztatowych zmagań. Przed publicznością wystąpiła para tancerzy, która przygotowała kujawiaka, a kolejnym mocnym przytupem okazał się występ uczestników warsztatów muzycznych, którzy także zaprezentowali utwory nawiązujące do przewodniej myśli projektu.

Więcej zdjęć na https://www.facebook.com/okraglemiasto/