Zainteresowanie tak duże, że zabrakło sadzonek

0
182

Była to pierwsza tego typu akcja ekologiczno-edukacyjna w gminie Kłodawa. Odbyła się 27 marca 2021 r. w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Kłodawie przy ul. Cegielnianej 15 pod hasłem „Wymień odpad na sadzonkę”, bowiem za przyniesione odpady mieszkańcy gminy Kłodawa otrzymali sadzonki. Celem przedsięwzięcia było promowanie zachowań proekologicznych, m.in. segregacji śmieci, które zebrane w sposób selektywny mogą otrzymać tzw. drugie życie.

Zainteresowanie przedsięwzięciem przerosło oczekiwania organizatorów. Podczas sobotniej akcji zebrano taką liczbę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, że po niecałej godzinie skończyły się przygotowane dla mieszkańców sadzonki krzewów. Aby docenić zaangażowanie mieszkańców, którzy włączyli się do akcji, burmistrz Kłodawy poinformował, że osoby które dostarczyły odpady po wyczerpaniu asortymentu roślin, otrzymają sadzonki krzewów zgodnie z założeniami przedsięwzięcia. W tym celu prosi o kontakt z Zarządem Budynków i Usług Komunalnych pod numerem telefonu 63 273 08 18.

Samorządowcy dziękują wszystkim mieszkańcom za liczny udział w akcji i zapraszają na kolejne, o których będą informować. Przy okazji warto przypomnieć, że każdy mieszkaniec gminy Kłodawa może również samodzielnie dostarczyć zebrane selektywnie odpady do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kłodawie przy ul. Cegielnianej 15.

źródło i zdjęcia: UMiG w Kłodawie