Samorządowcy gminy Koło podjęli decyzję odnośnie funduszu sołeckiego

0
84

Samorządowcy gminy Koło, gdy w ubiegłym roku zawieszali wyodrębnianie w budżecie gminy środków stanowiących fundusz sołecki, mieli nadzieję, że w 2022 do niego wrócą.

Czytaj więcej: W gminie Koło, w 2021 roku, nie będzie funduszu sołeckiego, ale…

Jak się jednak okazało podczas minionej sesji, nie zdecydowali się na ten krok, a głównym argumentem była trwająca pandemia koronawirusa. Ma ona bowiem wpływ na nasze życie, szczególnie w zakresie spotkań i organizacji zebrań oraz narad, a wyodrębnienie funduszu sołeckiego wiąże się z procedurami i koniecznością ich przeprowadzenia. Aby tego uniknąć, samorządowcy zdecydowali się na niewyodrębnianie funduszu sołeckiego w kolejnym roku, ale w zamian wójt Mariusz Rybczyński zaproponował, by do 12 sołectw, które w tym roku nie korzystają ze środków przeznaczonych na zadania związane z oświetleniem ulicznym, skierować około 500.000 złotych, które miałyby stanowić fundusz sołecki, na potrzebne zadania, które zostaną przez lokalne społeczności wskazane.

Radni przystali na takie rozwiązanie i podczas sesji przyjęta została uchwała o niewyodrębnianiu funduszu sołeckiego w 2022 roku.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here