Wyremontowany obiekt w Domaninie oddany do użytku

0
152
75210852_1764331777042317_1458924541395408228_o

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w wysokości 61 500 zł oraz środkom własnym gminy Dąbie możliwe stało się wykonanie kompleksowego remontu budynku szatniowo-sanitarnego przy boisku sportowym w Domaninie. Budynek znajdujący się w złym stanie technicznym, nie spełniał standardów higieniczno-sanitarnych, dlatego wymagał kompleksowego remontu. Pracami objęte zostały zespół szatniowo-sanitarny gospodarzy, zespół szatniowo-sanitarny gości, montaż instalacji fotowoltaicznej i oświetlenie budynku.

Oddanie do użytku zmodernizowanego obiektu w Domaninie zbiegło się z wizytą w Dąbiu posła na Sejm RP Tadeusza Tomaszewskiego, który wspólnie z burmistrzem Dąbia Tomaszem Ludwickim obejrzał wyremontowane pomieszczenia na boisku sportowym. Pobyt nad Nerem parlamentarzysta pełniący dotąd funkcję przewodniczącego Komisji Sportu Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, wykorzystał do spotkania w sympatykami, z którymi poruszył m.in. tematy dotyczące sportu, przyszłości i możliwości rozwoju gminy, jak również z uznaniem wyraził się o ukończonej inwestycji, pokładając nadzieję, iż rozwój infrastruktury sportowej przełoży się na sukcesy lokalnych drużyn oraz podniesie prestiż samorządu.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku gmina Dąbie także skorzystała z dofinansowania w ramach programu „Szatnia na medal”. Wówczas udało się pozyskać wsparcie finansowe na remont zaplecza szatniowo-sanitarnego przy boisku sportowym w Karszewie.

źródło i zdjęcia: Urząd Miejski w Dąbiu