Mieszkańcy powiatu kolskiego będą mogli bezpłatnie zbadać się na obecność koronawirusa. Potrzebna telefoniczna rejestracja

0
163
8

O 6 lipca do 8 lipca br., w punkcie drive-thru w Malanowie, w powiecie tureckim, przeprowadzane będą badania na obecność koronawirusa u mieszkańców powiatu tureckiego oraz powiatów ościennych, czyli także kolskiego. Testy są bezpłatne. Warunkiem jest telefoniczna rejestracja. Osoby zainteresowane powinny wcześniej zarejestrować się telefonicznie u pracownika stacji sanitarnej pod numerem 61 65 68 075.

Mobilne centrum zostało uruchomione na wniosek wojewody wielkopolskiego. Zostało podzielone na ścieżkę walk-thru (dla pieszych) oraz drive-thru (dla kierowców i pasażerów bez konieczności wysiadania z auta). Wymazy na obecność COVID-19 pobierają żołnierze 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Badania zostały podzielone na dwa etapy. Od 30 czerwca do 3 lipca badani są pracownicy jednej z lokalnych firm, a następnie, od 6 do 8 lipca br., do badań będą mogli zgłaszać się mieszkańcy powiatu tureckiego oraz powiatów ościennych, czyli także kolskiego.

Centrum zlokalizowane jest na parkingu przy ulicy Tureckiej 36. Będzie czynne od 10.00 do 19.00, a w środę 8 lipca do godz. 14.00.

Na badanie trzeba zarezerwować około 10 minut. Na placu wymazowym wyznaczonych będzie pięć stref: wyczekiwania, ewidencyjna, badań, odpoczynku oraz odkażania. Pobrane próbki przekazywane są do laboratorium i poddawane badaniom diagnostycznym.

źródło: FB Łukasz Mikołajczyk – Wojewoda Wielkopolski, WUW w Poznaniu