W Kole trwają przygotowania do uruchomienia punktu szczepień masowych

0
445

W Kole, w kwietniu, ma ruszyć Samorządowy Punkt Szczepień Masowych. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez starostę kolskiego ma on wesprzeć istniejące w powiecie punkty populacyjne, których jest 14. – Nasz punkt szczepień będziemy realizować w sali sportowej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Admistracyjnych w Kole na bazie punktu szczepień, który jest w kolskim szpitalu powiedział Robert Kropidłowski.

Uruchomienie punktu wstępnie zaplanowano na 19 kwietnia br., ale data ta jeszcze może ulec zmianie. – Liczymy się z tym, że organizacja punktu będzie sporym wyzwaniem logistycznym, ale koncepcję już mamy opracowaną i myślę, że od poniedziałku, 12 kwietnia, ruszymy już z organizacją tej sali dodał starosta.

W sali gimnastycznej ZSEA mają być utworzone trzy stanowiska szczepień, w których mieszkańcom preparat przeciw COVID-19 ma podawać pięć zespołów szczepiących, pracujących rotacyjnie. Liczymy, że 300 osób dziennie przynajmniej ten jeden punkt szczepień masowych w ZSEA mógłby obsługiwać. Tyle samo wykonywałby ich drugi punkt, który będziemy mieli w szpitalu. Dodanie do tego istniejących punktów populacyjnych w powiecie pozwoliliby w ciągu ośmiu tygodni wyszczepić tych, którzy będą chcieli preparat przeciw COVID-19 przyjąć – dodał starosta, zaznaczając, że gdy będą znane szczegóły odnośnie rejestracji i moment otwarcia, przeprowadzona zostanie kampania informacyjna na terenie całego powiatu.