W Kłodawie sprawdzili swoją wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej

0
167
W Domu Strażaka w Kłodawie odbyły się eliminacje Miejsko-Gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Przystąpiło do niego 26 uczestników z 8 szkół. Wiedzowa rywalizacja odbyła się w 3 grupach wiekowych. Wzięli w niej udział uczniowie szkół podstawowych z klas I-VI, uczniowie szkół podstawowych z klas VII-VIII, w tym gimnazjaliści, oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
Zawodnicy mieli za zadanie w ciągu 45 minut odpowiedzieć na 35 pytań z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Każda poprawna odpowiedź przynosiła uczestnikowi jeden punkt. O kolejności zajętych miejsc decydowała suma zdobytych punktów.
Ostatecznie do eliminacji powiatowych, z poszczególnych grup wiekowych, zakwalifikowali się: Marcin Kołodziejczak ze Szkoły Podstawowej w Lubońku, Kacper Olejniczak ze Szkoły Podstawowej w Bierzwiennej Długiej oraz Piotr Miszczak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe za zajęcie I, II i III miejsca, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia i dyplomy za udział w turnieju.
źródło i zdjęcia: Urząd Miasta i Gminy w Kłodawie