W Kłodawie sprawdzili swoją wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej

0
92
W Domu Strażaka w Kłodawie odbyły się eliminacje Miejsko-Gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Przystąpiło do niego 26 uczestników z 8 szkół. Wiedzowa rywalizacja odbyła się w 3 grupach wiekowych. Wzięli w niej udział uczniowie szkół podstawowych z klas I-VI, uczniowie szkół podstawowych z klas VII-VIII, w tym gimnazjaliści, oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
Zawodnicy mieli za zadanie w ciągu 45 minut odpowiedzieć na 35 pytań z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Każda poprawna odpowiedź przynosiła uczestnikowi jeden punkt. O kolejności zajętych miejsc decydowała suma zdobytych punktów.
Ostatecznie do eliminacji powiatowych, z poszczególnych grup wiekowych, zakwalifikowali się: Marcin Kołodziejczak ze Szkoły Podstawowej w Lubońku, Kacper Olejniczak ze Szkoły Podstawowej w Bierzwiennej Długiej oraz Piotr Miszczak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe za zajęcie I, II i III miejsca, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia i dyplomy za udział w turnieju.
źródło i zdjęcia: Urząd Miasta i Gminy w Kłodawie

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here