W Dąbiu i Grzegorzewie otrzymali środki na Kluby Seniora

0
367
2G9A7715a

Burmistrz miasta i gminy Dąbie Tomasz Ludwicki wraz z wicewojewodą wielkopolskim Anetą Niestrawską podpisali umowę na utworzenie Klubu Seniora w ramach rządowego programu Senior+. Dzięki staraniom nadnerzańskich władz otrzymane dofinansowanie pozwoli na utworzenie i wyposażenie Klubu Seniora stanowiącego krok ku zapewnieniu dąbskim seniorom skupionym m.in. wokół Uniwersytetu Trzeciego Wieku pomocy, relaksu i wytchnienia. Kwota dotacji wynosi 135 000 złotych.

Także gmina Grzegorzew uzyskała środki na działania w zakresie polityki senioralnej. Prawie 25 tysięcy złotych skierowane zostało na istniejący już Klubu Senior+. Wraz z samorządowcami, w imieniu wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, dokumenty sygnowała wicewojewoda Aneta Niestrawska, która przy okazji wizyty w obu samorządach podziękowała włodarzom za wspaniałą współpracę. Wyraziła przy tym nadzieję, że niedługo będzie mogła osobiście spotkać się z seniorami.

W wydarzeniach w gminach Dąbie i Grzegorzew uczestniczyli także posłowie na Sejm RP Zbigniew Hoffmann i Leszek Galemba oraz starosta kolski Robert Kropidłowski.

źródło i zdjęcie: Urząd Miejski w Dąbiu