W Dąbiu i Grzegorzewie otrzymali środki na Kluby Seniora

0
56
2G9A7715a

Burmistrz miasta i gminy Dąbie Tomasz Ludwicki wraz z wicewojewodą wielkopolskim Anetą Niestrawską podpisali umowę na utworzenie Klubu Seniora w ramach rządowego programu Senior+. Dzięki staraniom nadnerzańskich władz otrzymane dofinansowanie pozwoli na utworzenie i wyposażenie Klubu Seniora stanowiącego krok ku zapewnieniu dąbskim seniorom skupionym m.in. wokół Uniwersytetu Trzeciego Wieku pomocy, relaksu i wytchnienia. Kwota dotacji wynosi 135 000 złotych.

Także gmina Grzegorzew uzyskała środki na działania w zakresie polityki senioralnej. Prawie 25 tysięcy złotych skierowane zostało na istniejący już Klubu Senior+. Wraz z samorządowcami, w imieniu wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, dokumenty sygnowała wicewojewoda Aneta Niestrawska, która przy okazji wizyty w obu samorządach podziękowała włodarzom za wspaniałą współpracę. Wyraziła przy tym nadzieję, że niedługo będzie mogła osobiście spotkać się z seniorami.

W wydarzeniach w gminach Dąbie i Grzegorzew uczestniczyli także posłowie na Sejm RP Zbigniew Hoffmann i Leszek Galemba oraz starosta kolski Robert Kropidłowski.

źródło i zdjęcie: Urząd Miejski w Dąbiu

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here