W Brdowie tabliczka mnożenia… miała swoje święto

0
150

X edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia przypadła w tym roku 2 października. Uczniowie i nauczyciele w brdowskiej szkole uczcili ten dzień liczeniem. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia zaległości po wakacjach.

W tym roku w brdowskiej szkole wprowadzony został nowy element. Tabliczka mnożenia sprawdzana była nie tylko w języku polskim, ale także w języku niemieckim. W ten sposób uczniowie mogli jednocześnie zweryfikować swoje umiejętności zarówno matematyczne, jak i językowe. Utworzone zostały Uczniowskie Patrole Egzaminacyjne, które egzaminowały zarówno uczniów, nauczycieli, jak i pracowników szkoły. Uczniowie za poprawnie udzieloną odpowiedź otrzymywali „sówkę”. W świetlicy, chętni z klas młodszych, też mogli sprawdzić swoją wiedzę. Za poprawne rozwiązanie testu uczniowie otrzymali certyfikaty. Dodatkowo w tym roku uczniowie będą mogli wziąć udział w Internetowym Konkursie Matematyczno-Logicznym.
Zadaniami konkursowymi będą łamigłówki matematyczno-logiczne, które wymagają od uczestników logicznego myślenia oraz umiejętności w zakresie mnożenia i dzielenia liczb. Całą akcję przygotowały i poprowadziły Wiesława Nadolna i Małgorzata Siwińska. – Akcja jest ciekawa. Bawiąc się, można się czegoś nauczyć. W czasie jednej z przerw, na boisku, zostałem zapytany z tabliczki mnożenia. Za pierwszym razem nie trafiłem. Za drugim było już dobrze – powiedział z uśmiechem dyrektor SP w Brdowie Dariusz Racinowski.

źródło i zdjęcia: SP w Brdowie