W Brdowie odbył się 5. Rodzinny Rajd Niepodległości „Światełko Pamięci”

0
86

Przy Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Brdowie pojawiło się 56 uczestników, którzy wspólnie z MKS-em „Brdów”, wzięli udział w 5. Rodzinnym Rajdzie Niepodległości „Światełko Pamięci” dla uczczenia 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Osoby przyjechały swoimi rowerami z Koła, Kłodawy, Izbicy Kujawskiej, Babiaka, Brdowa, Polonisza, Psar, Bugaja i Brennej. Trasa rajdu wiodła z Brdowa przez Nowiny Brdowskie i Lipie Góry do Brdowa śladami miejsc pamięci o bohaterach, którzy oddali swoje życie w walce o wolność i niepodległość Polski w różnym czasie naszej trudnej historii. W trzech miejscach pamięci zapalono znicze.

Trasa liczyła około 18 km i prowadziła drogami gminnymi oraz leśnymi. Na zakończenie rajdu wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe medale oraz gorący poczęstunek.

Wydarzenie zostało dofinansowane przez Urząd Gminy Babiak, a druhowie OSP Brdów zabezpieczyli całą trasę rajdu. – Wbrew naszym obawom pogoda w tym roku dopisała. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 stali bywalcy naszego niepodległościowego wydarzenia licznie dopisali. Wszyscy cieszyli się, że mogli znowu wziąć udział w rajdzie – powiedział dyrektor szkoły Dariusz Racinowski. Od dawna pytano nas, kiedy ruszymy znów z rodzinnymi rajdami. Trudno jednak było o jednoznaczną odpowiedź ze względu na czas pandemii, ale ostatecznie rajd się udał, a ja cieszę się, że wystartowało w nim sporo rodzin ze swoimi pociechami. Były też osoby starsze oraz młodzież, co pokazuje, że warto organizować takie wydarzenia w naszych małych ojczyznach – przyznał Bartosz Mikołajczyk.

źródło i zdjęcia: MKS „Brdów”